Dnes nás čeká prostřednictvím cestovatelky Petry Lamlové rozloučení s rájem na zemi, s Havají. Tak se ještě naposledy pokochejte pohledem na místa, na která jsme se díky Petře podívaly.

Posledně jsem se s vámi rozloučila doslova na silnici. Konkrétně na pobřežní silnici Hana Road, po které se pozvolna dostaneme až ke konci naší cesty po Havaji.

Hana Road je dlouhá asi 83 kilometrů dlouhá, ale je na ní 617 zatáček a 56 jednosměrných mostů (pouze pro jeden vůz), takže rychlost jízdy je velice nízká. Jede se to téměř pět hodin jedním směrem + cesta zpět.
Silnice začíná na severu ostrova a táhne se po celém východním pobřeží až téměř na jih. Tato část ostrova je nejvlhčím místem, takže je zde vše krásně zelené a barevné.

Vyrazili jsme brzy ráno, abychom si vše krásně užili. Cestou jsme stavěli na krásných místech, prales, vodopády, řeky, mosty… Fotografie mluví za vše.

Asi uprostřed Hana Road je oblast, která se nazývá Waianapanapa, jde o vyhlášenou pláž z černého písku a dech beroucími krásami přírody. Na tomto místě nevíte, co máte fotit dříve a z jakého úhlu, protože kombinace černé lávy a zeleného porostu a palem je opravdu nádherný.

Kousek za městem Hana nás čekala pro změnu červená pláž.

Cesta k ní není nijak značená a přístup k ní je velice nebezpečný. Strmé skály, úzké cestičky na drolící se skále nám cestu trochu „zpestřily“.  Nicméně jsme to všechno zvládli a po chviličce jsme se dostali na místo...  
I s tou trochou adrenalinu, to opravdu stálo za to. Na pláži bylo jen pár lidí (díky náročnému přístupu) a koupání bylo velmi příjemné.

Cesta zpět se nesla opět ve znamení adrenalinu, žabky na drolící se skále, není úplně nejlepší řešení, ale pro krásné zážitky se musí trpět.

Dále jsme pokračovali na jih ostrova, kde nás čekal pohled na sedm kaskádovitých bazénků s vodopády. V bazénkách se dalo koupat, ale do vody vlezli jen naši otužilí kamarádi, já raději vše fotila.

Poslední den na Havaji jsme strávili na ostrově Oahu, odkud jsme poté odlétali do Soulu a do Prahy - domů.

Havajské ostrovy jsou pro mě jedním z nezapomenutelných zážitků. Krásy každého ostrova jsou nesrovnatelné a já doufám, že se sem znovu podívám. Přála bych to vám všem…

S Havají se loučíme, ale nebojte se, už nyní pro vás chystám další zajímavý kout našeho světa. Nechejte se překvapit. :)

Petra

pll

Související články:

Reklama