Inkontinence je stále více skloňovaným tématem nejen u vyšší věkové kategorie, ale nevyhýbá se ani mladším ročníkům. Jen v České republice trpí únikem moči až každý desátý obyvatel. Proto je velmi důležité nejen sebrat odvahu a poradit se o svém problému s lékařem, ale především používat vhodné pomůcky, které dokáží velkou měrou usnadnit život. Novinkou v péči o inkontinentní klienty jsou moderní zalepovací kalhotky MoliCare Premium Elastic od společnosti HARTMANN – RICO.

„Společnost HARTMANN – RICO je jediný výrobce na trhu, který ve svých produktech používá patentované kroucené vlákno, které zaručuje antibakteriální povrch pomůcky a pH 5,5. Tím minimalizujeme riziko vzniku nežádoucích kožních projevů, které jsou častým průvodním jevem inkontinence. Nové kalhotky MoliCare Premium Elastic navíc mají pružné boční pásky, které se přizpůsobí každé postavě a poskytují maximální pohodlí. Výhody pásů ocení hlavně osoby, které o pacienty s inkontinencí pečují – nasazení kalhotek je totiž velmi snadné a až o 20 % časově a 24 % méně náročné, než aplikace klasických zalepovacích kalhotek,“ vysvětluje Andrea Pisingerová, Brand Manager Inkontinence CZ ze společnosti HARTMANN – RICO.

HARTMANN – RICO

Díky speciálně vyvinutému absorpčnímu systému nabízí MoliCare Premium Elastic nejlepší všestrannou ochranu a vysokou savost. Jedinečné třívrstvé jádro rychle a spolehlivě uzamyká moč i zápach a zabraňuje zpětnému průsaku. Antibakteriální povrch plenky zajišťuje neutrální pH 5,5, díky čemuž zůstane pokožka zdravá a bez podráždění i během noci. Výhodou je rovněž indikátor savosti, který signalizuje nutnost výměny plenky tím, že se zcela rozpustí. MoliCare Premium Elastic jsou vhodné zejména pro případy těžké močové inkontinence a pro pacienty v dlouhodobé domácí péči, ale i v zařízení sociálních služeb.

„Pracovní tým je nadšený ze snadné a rychlé aplikace. MoliCare Premium Elastic je zcela ojedinělý produkt, který též myslí na pečující osoby a samozřejmě na komfort klienta,“ hodnotí novinku Mgr. Jana Volfová, vedoucí sociálně-zdravotního úseku Domova u Anežky. Její slova potvrzuje i Jana Hrachová, Vedoucí Domova Sue Ryder: „Na nových kalhotkách MoliCare Premium Elastic oceňujeme já i naše pečovatelky především snadnost aplikace díky elastickým bokům. Pro klienty jsou tyto pomůcky extra pohodlné, krásně drží na těle a umožňují jim volný pohyb. Navíc se přizpůsobí každému tělu.“

Velký test kvality

HARTMANN – RICONové MoliCare Premium Elastic byly podrobeny trojímu nezávislému testování. První studie zaměřená na ergonomické hodnocení inkontinenčních produktů MoliCare se uskutečnila v roce 2015 ve Francii a prokázala, že aplikace MoliCare Premium Elastic je přibližně o 20 % rychlejší než u klasické plenky a je na ni třeba vynaložit až o 24 % méně námahy, což oceňuje 96 % dotázaných pečovatelů. Před standardními zalepovacími plenkovými kalhotkami jim dává přednost 100 % pečovatelů.

Druhá dvě testování probíhala ve čtyřech českých zařízeních. Klienti i ošetřující personál na nových plenkách oceňovali především lepítka a elastické pásy, jejich pevnost, elasticitu a stabilitu, značnou časovou úspornost při aplikaci, jednoduché a intuitivní nasazování a samozřejmě maximální pohodlí během nošení.

http://cz.hartmann.info

Reklama