Harry Potter je opět tu. Již dnes o půlnoci máte možnost vidět premiéru nového dílu s názvem Harry Potter a Ohnivý pohár. Těšte se na známou partičku a nové dobrodružství. Tentokrát se však setkáte s Harrym a jeho kamarády o něco dospělejšími, a to s sebou mnohdy přináší zcela nečekané problémy.

Nový školní rok v Bradavicích začíná turnajem mezi kouzelnickými šampiony tří škol - Bradavic, Kruvalu a Krásnohůlek. Původně měl soutěžit vždy jeden představitel kouzelnické školy. Avšak Harry se nečekaně stává čtvrtým vyvoleným.

Obáváte-li se, že nový díl Harryho Pottera bude mít v sobě více násilí než ty minulé, musím vám dát za pravdu. Některé scény nahánějí opravdu strach a nevím, zda je vhodné vzít s sebou na tento film ty nejmenší.

Zato má však nový Harry zcela nový duch. Pubertální léta vnášejí do děje prvky chlapecké ostýchavosti a mezi kamarády Harrym, Ronem a Hermionou vznikají i první konflikty.

Harry sice stále bojuje se zlem, ale stává se také normálním klukem se zájmem o děvčata. Nevinný pohled Daniela Radcliffa vyvolává úsměv ve chvíli, kdy se pokouší flirtovat a získat srdce jedné dívky. Hermiona už dávno není jen chytrou a trochu tvrdou dívkou. Harry s Ronem si najednou všimnou toho, co do té doby přehlíželi, její krásy a ženskosti.   

Velice dobrý je ve filmu výkon Ralpha Fiennese. Hlavního představitele filmu Anglický pacient byste zde nepoznali. Jeho role černokněžníka lorda Voldemorta je ztvárněna tak, jak by měla být. Stačí jeho jediný pohled a víte, že on je přesně tím, kdo by měl v Harry Potterovi představovat zlo.

Nový díl v sobě nese vtip, ale nestalo se mi během filmu, že bych se smála. Musím se přiznat, že jsem se obávala délky 150 minut, ale během příběhu jsem si na ubíhající čas ani nevzpomněla. Když film Harry Potter a Ohnivý pohár skončil, trochu jsem se bála. Představa dalšího pokračování mi však neumožňuje již zařazovat Harryho Pottera do filmů pro děti.

Máte ráda Harryho Pottera? Jste jeho fanynkou již od prvního dílu? Vypravte se do kina a nadělte si předčasný vánoční dárek v podobě nového pokračování. A dejte nám vědět, jaký byl podle vás.

Další informace o filmu Harry Potter a Ohnivý pohár najdete ZDE .

Reklama