Šesté pokračování filmu o čarodějnickém učni s názvem Harry Potter a Princ dvojí krve vstupuje ve čtvrtek na plátna českých kin. Informovali o tom zástupci distribuční společnosti Warner Bros. Entertainment.

V titulních rolích se objeví hrdinové z předešlých dílů - Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watsonová, Helena Bonham Carterová či Michael Gambon. České publikum bude moci Prince dvojí krve zhlédnout i v digitální úpravě IMAX 3D.

Šesté pokračování Harryho Pottera diváky blíže seznamuje s postavou zlého Lorda Voldemorta a připravuje je na závěrečný sedmý díl s názvem Harry Potter a Relikvie smrti, který bude rozdělen do dvou částí a do kin vstoupí v roce 2010 a 2011.

Titulní hrdinové se potýkají v Princi dvojí krve nejenom s temnými silami, ale i s láskou. Potter se zamiluje do své dlouholeté přítelkyně Ginny Veasleyové, sestry svého nejlepšího přítele Rona, který má romantické pletky s Lavender Brownovou. Na Rona však žárlí Hermiona, která své city nechce za žádnou cenu projevit. Student Draco Malfoy zůstává chladným a jediné, co ho zajímá, je, aby se jakýmkoliv způsobem, byť temným, zapsal do historie.

Autorkou knižní předlohy Harryho Pottera je britská spisovatelka Joanne Rowlingová. Série knih přinesla Rowlingové celosvětový úspěch včetně řady ocenění. Po prvním díle úspěšné knihy Harry Potter vydala ještě dalších šest dílů a dvě doplňkové knihy, jejichž náklad šel ve prospěch charitativní organizace Comic Relief na podporu sociální spravedlnosti a boje proti chudobě.

Harry Potter a Fénixův řád z roku 2007 se podle autorky nejvíce přibližuje jejím představám o tom, jak by měla filmová verze vypadat. Její dílo bylo přeloženo do 67 světových jazyků a prodalo se více než 400 milionů kopií jejích knih. Podle magazínu Forbes se Rowlingová stala nejbohatší spisovatelkou, její knihy se prodaly za více než 170 milionů liber.

Půjdete na dnešní premiéru? Líbí se vám série filmů s čarodějnickým učněm?

Reklama