Co může mít společného kreslená americká rodinka Simpsonových s brýlatým kouzelnickým hochem Harry Potterem? Podle tvůrců kultovního seriálu leccos. Třeba to, že v jednom z chystaných dílů se Simpsonovi s podnapilým tatínkem Homerem v čele setkají s autorkou legendární čaroděnické potterovské série J. K. Rowlingovou před knihkupectvím a hodí s ní dlouhou řeč o Harrym.
Paní Rowlingová se tak přidá k desítkám slavných jmen z umělecké branže, jejichž hlasy zazněly v rámci legračního seriálu, který oslovuje diváky na celém světě. Před ní si v kresleném sitcomu „zahráli třeba Paul McCartney nebo Dustin Hoffman.
Podle britského listu The Sun se Simpsoni vydají do Velké Británie po stopách dívky, se kterou kdysi něco měl jejich dědeček. Kromě slavné spisovatelky se tam praštění Američané setkají také s hercem Ianem McKellenem (představitel kouzelníka Gandalfa ve filmovém zpracování Pána Prstenů), kterému ale přinesou smůlu. Vydají se totiž na představení „Macbetha“, kde hraje, a v rozporu s divadelnickou pověrou vyřknou název hry nahlas, což herci přinese karamboly v podobě srážky s lešením a sloupem veřejného osvětlení…
Pojďme se ještě na chvilku vrátit k osobě herce Iana McKellena. Ten má totiž něco společného s Harry Potterem nejen v rámci Simpsonovic seriálu. Po smrti představitele ředitele bradavické školy Brumbála (Richard Harris) byl jedním z adeptů na tuto roli spolu s kolegy Michaelem Gambonem, Christopherem Lee a Peterem O´Toolem. Nakonec však roli ve „vězni z Azkabanu“ dostal první ze jmenovaných. Taky dobře. Aspoň se ti kouzelníci nebudou fanouškům fantasy plést. :-)
Reklama