Ahoj všichni,

tak bez taháků nejdu skoro na žádnou písemku. Na základce jsem je moc nepoužívala, občas jsem si jen na lavici napsala pár řádků tužkou. Na střední jsem taháky měla na účetnictví a na literaturu - to už byl papírek 5×4 cm. Ještě musím podotknout, že jsem se vždycky připravovala a učila a tahák beru jako pojistku "kdyby náhodou".

Ovšem na vysoké jsem taháky hodně vychytala. Nejlepší jsou tištěné na počítači. Můj nejpoužívanější je tzv. harmonika. Ve Wordu si text vytisknete např. jako 4 sloupce. Ty se vystříhnou a slepí pod sebe do dlouhého úzkého pruhu. A ten pruh začnete skládat jako harmoniku, takže na konci držíte v ruce papírek cca 4×4 cm, tvoří to takovou knížečku.

Veselá příhoda se mi stala zrovna v lednu. Měli jsme zkoušku a sešlo se nás jen 7 odvážných. Psalo se v aule (pro neznalé učebna, která má dole katedru a studenti sedí na židlích, které jdou nahoru). Takže od katedry je velice dobře vidět, co jaký student dělá.

Navíc tam nejsou stolky, ale jen takové destičky, na kterých se špatně píše a nejde tam ani nic ukrýt.  Profesor nás rozházel po celé aule a rozdal testy. Harmoniky jsem měla 3 a celková délka jedné byla asi 4 metry (to nepřeháním). Jenže kam s nimi!

Nakonec jsem před sebe strčila péřovku a taháčky strčila do rukávů. Písemku jsem vyplnila až na dvě otázky, tak jsem si řekla, že se mrknu do svých zdrojů, zda k tomu něco najdu :-) Jenže jak ty taháky byly vysoké asi 4 cm (byly přeložené snad 30krát), tak docela pružily a jeden se mi spustil až na zem.

Tak jsem v rychlosti, celá červená, s očima šmírujícíma profesora namotávala a namotávala :) a trnula hrůzou, aby mi už nevyskočil a nedostal se až ke katedře :-)

P.S.: Z písemky mám nakonec 3.

Lucik007


Luciku007, měla jste více štěstí než "tahákového rozumu" :-). Harmoniky jsem nikdy nepoužívala, většinou byl pro mě problém v nich něco najít...

Jaký typ taháku jste měla vy? Prozraďte na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama