5c46e798a4f4aobrazek.pngZ nabídky: Zara home

5c46e93373d62obrazek.png
Z nabídky: Bellarose.cz

Světlo svíčky má až neuvěřitelné kouzlo. Už jen krátký pohled do tančícího plamínku dokáže mysl uvolnit a „vypnout“. Pokud si ráda vychutnáváte domácí pohodu za svitu svíček, pak vsaďte na jedinečné svícny s povrchovou úpravou. Jsou vyráběny tak, aby co nejefektivněji odrážely světlo do celé místnosti. Nejčastěji jsou k vidění metalické potisky, zestárlý (popraskaný) efekt, vícebarevná skleněná úprava či svícen s reliéfem. Výjimkou nejsou ani svícny z kovu s drobnými průřezy. V obdobných svícnech svíčka doslova ožije. Použijte jej jako solitér na stole nebo poličce, odkud bude šířit jedinečné světlo a stíny.

Věděla jste, že...

  • Když koupíte novou svíčku, nezapalujte ji dříve než za dvě hodiny poté, co si ji donesete domů. Zvlášť nyní v zimě.  Pokud svíčku zapálíte ihned, horní vrstva vosku se nestihne vyrovnat a svíčka bude hořet nerovnoměrně. Rychleji vyhoří.

5c46f093c0c8fobrazek.pngFoto: Shutterstock.com

5c46ee211e843obrazek.png
Z nabídky: Levierhome.cz

Lucerny jsou romantickým bytovým doplňkem. Díky uchu, kterým disponují, jej můžete pověsit do prostoru. Získáte tak jedinečnou ozdobu, která dodá domovu netradiční, leč příjemný šmrnc. Doporučujeme pověsit nad místo, kde si s oblibou čtete. Skvěle také vypadají postavené na zemi. Zvláště tehdy, kdy lucerny doplníte o další prvky jako je kožešina či květina ve stylovém květináči. Lucernu vybírejte ve stejném stylu, jako máte nábytek a jinou dekoraci. K vintage zařízení se hodí lucerny v dřevěném provedení. Harmonickou hru stínů rozehraje kovové krajkové děrování či orientální vzor.

Věděla jste, že...

  • Zdá se vám cena vybrané svíčky vysoká? Pak je to z důvodů použití kvalitních materiálů, jako je například včelí vosk a speciální knot, který hoří s minimem sazí. Včelí vosk je opravdu drahou záležitostí. Vzniká ze včelího medu a pro představu, z deseti kilogramů medu vznikne necelé jedno kilo vosku.

5c46f9dc7f16cobrazek.png

5c46f98118b5bobrazek.png
Z kolekce: Cellbes.cz

Nejsou to jen svícny a lucerny, jež rozehrají úchvatnou hru světla. K netradičnímu osvětlení můžete využít i lustry, lampy a lampičky. Na trhu opět naleznete nepřeberné množství výrobků. Nejzajímavější efekt rozprostření světla získáte kombinací křišťálových kamenů a kovu. Svítidlo v luxusním provedení působí honosně. Hodí se spíše do jednoduchých nebo barokně zařízených interiérů. Pokud by vám obdobný lustr přišel až moc nóbl, zvolit můžete stolní lampičku nebo malé závěsné světlo. I stolní lampičky dokáží vytvořit nádhernou atmosféru. Stačí se zaměřit na stínítka vyšívaná či prostřihy zdobená.

Čtěte také:

Reklama