Kdo by neznal Máchovo jezero, malebné místo na severu Čech, které svou krásou inspirovalo největšího českého romantika Karla Hynka Máchu. Dnes si ho přitom více než s poezií spojujeme s bezstarostným létem a vodními radovánkami.

Víte, že Máchovo jezero je ve skutečnosti rybník, a to rovnou ten šestý největší v Česku? Založen byl už ve 14. století na příkaz krále Karla IV.

Vyrazte společně s Haribo na nezapomenutelný výlet! Na březích jezera a v jeho blízkém okolí najdete četné hotely, pensiony, restauracemi a kempy. Nechybí ani spousta možností sportovního vyžití. Místo je tak jako dělané pro rodinný výlet, houbaření, turistiku i vodní sporty. Svým návštěvníkům se jezero neuzavírá ani během zimy a nabízí jim skvělé bruslařské zážitky nebo výlety na běžkách v okolní krajině.

Pokud se právě vy řadíte mezi milovníky aktivního odpočinku, neváhejte se zapojit do soutěže o 12 Haribo paddleboardů, pro které je Máchovo jezero jako dělané.

Stačí jen nakoupit 2 balíčky Haribo bonbónů, z nichž alespoň jeden bude Haribo Favourites Mix, zaregistrovat účtenku online na www.haribo.cz, a pak už si jen držet palce.

Soutěž běží od června do srpna a výherce losujeme každý týden.

To nejlepší z pěti světů
Aby vás po všem tom skotačení nezaskočila mlsná, vybavte se sladkou odměnou v podobě pěticě nejoblíbenějších bonbonů Haribo v jednom sáčku. Balíček Haribo Favourites Mix v sobě skrývá oblíbené medvídky, lahodné třešně, veselé žabičky, šťavnaté želé s kolovou příchutí a jemná srdíčka s pěnovým polštářkem. Snadno tak uspokojí i ty nejnáročnější gurmány. 

649e8e0ba92a8blobid0.png

Jak se k Máchově jezeru dostanete?

Vlakem a autobusem: Přímá vlaková linka z Liberce do Doks je k dispozici po celé léto každý víkend. Turistický vlak vyjíždí pokaždé v 9:44 z Liberce a přes Jablonné v Podještědí a Mimoň až do Doks a Starých Splavů. Nazpět jede v 16:45. Z pražského Střížkova se dostanete autobusovou linkou 410 přímo do Doks za hodinu a půl.

649e8e217ad42blobid0.png

Autem: Pro návštěvníky Máchova jezera jsou v Doksech vyhrazena 3 placená parkoviště: Centrální parkoviště, Parkoviště Valdštějnská a Parkoviště pro autobusy a obytné vozy. Přejdete borový lesík až k vodě na hlavní pláž a zážitek může začít. Asfaltová cesta je ideální pro kola i odrážedla. 

649e8d94a0e7bobrazek.png

Reklama