Co bychom si dnes počaly bez kalhot! Zajímá vás, které budou letos nejvíc in?
Vedle úzkých těsně obepínajících kalhot v délce nad kotníky se na přehlídkových molech stále častěji objevují volné kalhoty s širokými nohavicemi a nízko položeným sedem.
Hurá, konečně pohodlíčko, konečně máme kam schovat široké boky a silná stehna. Stačí mít jen štíhlý pas a útlé kotníky. Zbytek je rafinovaně skryt v bohatých záhybech látky.

Obecně se těmto kalhotám v orientálním stylu říká harémové. Existují v mnoha střihových variantách a délkách. Ale jak už to u většiny „novinek" chodí, o žádnou skutečnou novinku nejde.Pominu-li, že byly a jsou součástí mnoha orientálních krojů, staly se prvním typem kalhot, které začaly ženy nosit na veřejnosti. Do módy je už na přelomu století prosadil slavný Francouz Paul Poiret, kterého okouzlila krása orientu. Zvláště mezi bohémskou smetánkou byly kalhoty od Poireta roztomile výstředním symbolem luxusu, po kterém toužila nejedna módychtivá Pařížanka.
Ve dvacátých a třicátých letech se tento typ kalhot schoval do soukromí a stal se elegantním negližé.V osmdesátých letech dvacátého století přišly opět do módy a nosila je dokonce princezna Diana.
No a po dvacetileté pauze je návrháři znovu oprášili a doufají, že se na výsluní udrží.Myslíte si to také?
Nosila byste harémové kalhoty?
Proč ano a proč ne?
Líbí se vám některé z přehlídky?
Která z českých celebrit je už nosí?