Další příspěvek je od cestovatelky Hanuly. Ze svých dalekých cest má nejen krásné zážitky, ale také špatné vzpomínky, související se ztrátami.

Jak už jsem tu mnohokrát psala - cestuji často a hrozně ráda. Takže není divu, že skoro na každé cestě mě zastihne něco nepříjemného.
Nicméně zážitky, setkání s lidmi to vše vyváží a já se zase chystám na novou cestu a nová dobrodružství....
Jednu ztrátu jsem však dodnes nevydejchala.
Již jsem tu psala o své cestě Peru, Bolívíe, kdy moji vteřinovou nepozorností, když jsem si položila batoh v restauraci k noze, najednou nebyl a v něm pas, mobil - v té chvíli mě málem ranila mrtvice, ale díky dobrým lidičkám kolem sebe a cestovce i ambasádě v Peru, a mému šéfovi (zakoupil mi ihned nový mobil) se vše podařilo zvládnout velice rychle, a nakonec i bez nervů. Teda ten první den jsem byla trochu na zhroucení.
Nicméně v batůžku byl hřeben po mojí mamince, která ho nosila jen svátečně, když šla do divadla - Když zemřela, schovala jsem si tu její kabelku i s hřebenem a ten jsem vozila na daleké cesty jako svůj talisman. Tak ten mi ti bídáci ukradli - leží někde v Bolívii na skládce a já mám trochu slzy v očích....

A další - měla jsem tam cestovní deníček, který obsahoval moje zápisky z několika cest za oceán a najednou všechno fuč - moje paměti.

Ponaučení - na každou novou cestou vozím nový sešítek - kdyby něco, ať je ta moje paměťová újma menší.
V únoru se chystám na další velkou cestu - nějakou maličkost po mamince si vezmu určitě sebou a nový sešítek také....

Mějte se hezky a ať je vám všem na cestách dobře.
Hanula

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________-

Vy se taky mějte hezky a ať se Vám na cestách daří a zloději a ztráty všeho cenného se Vám vyhýbají. Ten hřebínek by mě také mrzel, mám několik památečních talismanů po babičce a neumím si představit, že by „nebyly“…
Saša

Téma dnešního dne: Co cenného jste kdy ztratila na dovolené?

  • Jak jste se se ztrátou vyrovnala?
  • Přišla jste na ni až doma, nebo už během dovolené?

Více nápovědní bodů není potřeba, téma je jasné.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás čeká pěkný dárek, který si může vzít na dovolenou, ale neztratit, byla by to škoda: parfém od Avonu / Little gold dress.

parf

Reklama