Čtenářka Hanula se bojí výšek, přesto vstoupila na prosklenou podlahu mrakodrapu ve výšce přes 270 m. I když si to neužila má jistě i váš obdiv. Díky Hanulo za příspěvek. Fotka je snad správná, převzatá z Wikipedie.

Bojím....
Jak už jsem tuhle psala, byla jsem letos na dovolené v Šanghaji (zmeškané letadlo) a při prohlídce jsme si neodpustily návštěvu  šanghajské věže Perla Orientu.
Ve čtvrti Phu-Tung se vypíná 468 metrů vysoká věž z roku 1995.
Panorama této moderní čtvrti dotváří od roku 1998 Ťin Mao - mrakodrap s 88 patry, svého času nejvyšší budova Číny a čtvrtá nejvyšší budova světa /anténu v to nepočítaje/.

Jin Mao
Se svými 468 metry byla nejvyšší budovou v Číně mezi lety 1994 až 2007, kdy ji svou výškou překonala budova Shanghai World Financial Center.
Tak tam jsme si tedy vyjely rychlovýtahem - rychlovýtahy znám (v minulém zaměstnání jsem pracovala ve 23 patře) a tak se mi ani nezamotala hlava.
Vyjely jsme do výšky asi 270 m a kochaly se pohledem na mrakodrapové město. Byla to nádhera, ale ten pravý adrenalin nás čekal.
O několik metrů níže byla vyhlídka z prosklenou podlahou - trvalo mi to dost dlouho, než jsem se odvážila na prosklené dno stoupnout a kouknout se dolů, kde auta vypadala jako mravenečci - srdce mi tlouklo až někde v krku. Jiní turisté se tam povalovali a fotili se v různých pozicích. Já se jen tiskla k nějaké tyči a nechěla jsem ani ukročit. Byl to zážitek. Byla jsem ráda, když jsem se pár kroky dostala na pevnou podlahu - sice taky pofiderní - byly jsme přece ve vzduchu. Kamarádka se neodvážila vůbec.

Jina Mao
Ještě nakonec - dne 13. dubna 2010 ve 2 hodiny v noci vypukl požár na anténě ve výšce 468 metrů, který byl úspěšně uhašen zásahem hasičských sborů. Pravděpodobnou příčinou byl zásah bleskem při bouři.
Ještě,že tam v tu dobu nikdo nebyl.....
Hanula
Text nebyl redakčně upraven


Dne máme téma:  Bojíte se výšek?

  • Bojíte se výšek?
  • Nebo vám hlubina pod vámi přináší radost a potěšení?
  • Máte závratě?
  • Hroutíte se na přehradách, rozhlednách a věžích?
  • Lezete na komíny a střechy?
  • Milujete lezení po skalách?
  • Nesnášíte schody, které jsou točité?
  • Bojíte se letadla?

Vaše příběhy, úvahy, zážitky, fotky i videa posílejte na známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes odměním. Dárek vyberu podle toho, zda máte výšky ráda, nebo nerada…

Reklama