Je vůbec ještě nějaké místo na zemi, které zapálená cestovatelka Hanula nenavštívila a po kterém touží? Je. Dozvíte se o něm v jejím příspěvku.

Mám boty z toulavého telete a po roce 1989 jsem se do cestování pořádně „obula“.
Ne, že bych do té doby necestovala - ale bylo to po naší krásné zemičce, která byla ještě spojená se Slovenskem, takže každoroční „výjezdy do tehdejších našich nejvyšších hor“ byly samozřejmostí.  Potulovali po okolních „bratrských zemích“.
Ale jak říkám - otevřely se hranice a já si začala plnit své cestovatelské sny - Kanáry - to byl tehdá můj sen největší... pak následovala Mexiko, Čína,  Austrálie, Aljaška, Národní parky USA, Peru, Bolívie, projela jsem hodně evropských zemiček..... někdy jen s batůžkem, jindy s cestovkou.

Když tak teď přemýšlím, kam se chci ještě  vydat.... letos si splním další ze svých snů Petrohrad - ten už odkládám hezky dlouho, vždyť ten je přece jen docela „blízko“. Dokud budu moci a budu mít práci, tak bych chtěla zvládnout ještě nějaké vzdálenější destinace.

Hodně mě láká Mexiko ze strany Cancúnu - tam jsem se při svém pobytu nedostala. No a pak by to mohl být Island a jako třešničku bych si dala týdenní pobyt New Yorku. I když mám raději přírodu a staré památky, přece jen mě tohle pulsující město láká také k toulkám.....
Už dlouho mě známí lákají do Kanady (bydlí tam), ale to si nechám až asi na důchod.... to mi snad neuteče......

Co se týče té Neaopole - to město mě úplně zklamalo - špína, svrab a neštovice...nebýt uličky Santa Lucia, která mě okouzlila, vymazala bych toto město ze své paměti.

Krásné cestovatelské sny a hlavně se je pokuste naplnit....
Hanula

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Teda Hanulo, já chci být vaší pracovní kolegyní! Upřímně závidím vaše cestovatelské zážitky, to já jsem byla „jenom“ v tom Petrohradě :)
Krásné dny a neztraťte se nám v tom světě širém...
Saša

Téma dnešního dne: Místo, kam bych se chtěla podívat

  • Pište prosím nanejvýš jedno, dvě místa – opravdu ty nej…
  • A proč právě tam, co vás na tom místě fascinuje?
  • A pokud jste na nějakém svém vysněném místě už byly, pošlete i fotografii (jednu, dvě)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dárkem - také vonícím dálkami. :)

dd

Reklama