Téma Velkého pátku zní - Velikonoce, a já posílám svůj příběh:

Velikonoce jsou pro mě svátky, skrze které vnímám, jak běží čas a s ním ubíhají i moje roky.

V dětství jsem se těšila na velikonoční vajíčka, natvrdo uvařená a barvená v zavařovacích sklenicích, plných jasných pastelových barev.

Takto veselá vajíčka jsem ještě krášlila obtisky oveček, pomlázek a zajíčků, případně jim háčkovala různé klobouky a malovala obličeje. Nemohla jsem pochopit, že někomu stačí vejce, vařená v  obyčejném odvaru z cibulových slupek.

Těšilo mě, když jsem mohla aranžovat miniaturní kuřátka, pletené slepičky, nakupovat čokoládové figurky a realizovat další své nápady.

Nepřijala bych pouhou kytici rašících větviček bez příkras a ozdob, jen tak, ve váze.
Ovšem dnes je to jiná.

Velikonoce jsou pro mě především svátky jara a oslava přírody. Ke krášlení vajec používám přírodní techniku - pochopitelně cibulové slupky, lístky mladých rostlinek.

Žlutá kuřátka nechávám uložená v krabici, slepičky nepletu, čokoládky kupuju jedině pro dětské koledníky. Do bytu pouštím pozitivní energii v podobě svěžího jarního vzduchu, z vázy se na mě smějí žluté narcisky, tulipány a zelené ratolístky.

A ještě něco nového, co za mého dětství nebývalo: Míchám nádivku, vařím jarní polívku, peču beránka. Jo jo, zvyky se mění vážení...

Veselé Velikonoce přeje hannah58

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ahoj, a ony jsou to předně svátky jara a budící se přírody. Je krásné, jak na to mnoho lidí postupně přichází. Nemyslí, že jsou lidé zabednění, jak se trvrdí. Jde to pomalu, ale opravdu jdeme kamsi kupředu. Více než na smrt je dnes opravdu dobré myslet na život. Přeji Ti krásný den a krásné svátky. Míša

Co si vy myslíte o Velikonocích? Jaké jsou vaše asociace, když se řekne „pomlázka“? Máte nějaký zážitek z těchto dnů, o který se chcete s námi podělit? Pište na redakce@zena-in.cz. Každé dvě hodiny vylosuji z došlých E-mailů jeden, který dostane dáreček.

Reklama