Dobrý den,posílám něco o sobě pro zítřejší téma - čtení na dovolenou:

Za těch laskavých časů, kdy mi bylo o .....cet  míň a dopřávala jsem si nekonečného prázdninového volna, doprovázeli mě v něm věrní (skutečně věrní po celé mé školní dětství) kámoši, počínaje Jirkou, postrachem rodiny, přes Mikuláše s jeho patáliemi až po Lisu, Lasse, Bosse... no zkrátka -  až po Děti z Bullerbynu.
Ovšem dnes, dnes je to jiná. O dvou měsících "nezávazného života" se mi už dávno ani nesní a já své dovolenkové dny vybírám s rozvahou, opatrně a pošetřívám si je...no, až do Vánoc. A čtu.

Jedno, zda se jedná o dovolenou v létě nebo v zimě, čtu. Mám svůj systém.

Pakliže vystřídám manžela u sporáku, čtením v dopoledních hodinách se mi stává stařičký modrý sešit receptů z dob  kuchařských začátků.

Zalistuju ( kdopak by v hlavě nosil všechny ty gramy, dekagramy, počty polívkových lžic a kolik kapek citronové šťavy, že ...) a uvařím.

Po dobrém obědě přichází ta správná chvilka pro mne. Lenoším. S paní Ivankou Devátou si užívám "Vůně posečené trávy" a  "Koukám se okolo".

Krátké humorné příběhy - často se k nim vracím. Knihy  tak akorát do kapsy i do batohu, prima čtení pro všechny, kteří už "znají život".

Nesmím zapomenout na paní Halinu Pawlovskou. Také její knížky jsou  tím  pravým dovolenkovým ořechovým.

Při sklence vína hodnotím "Proč jsem se neoběsila" a louskám "Banánové chybičky".
Fandím fejetonům. Takže: pro letošním dovolenou, která mě ještě čeká ( jak jsem předestřela, vybírám si ji s rozvahou, opatrně a ...) mám připraveného Rudolfa Křesťana.

Představte se, celých 111 fejetonů v jednom "Slepičím kroku". Užiju si.
hannah58

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


S Halinou jsem trávila minulé léto. Moc mě baví! Míša

Pište o knihách a o tom, co právě čtete nebo se chstáte číst na redakce@zena-in.cz

Vítězný e-mail získá jak jinak, než knihy.

Snad vítězi udělá radost zajímavý román „Zavržený“ od Beccy Fitzpatrick, strhující příběh Revy Mann „Rabínova dcera“ a kniha Joanne Fedler „Srdce na háčku“, kterou vřele doporučuji, protože autorka umí podat čtivě a poměrně vtipně i problematické věci.

Reklama