Hezký den, posílám svůj soutěžní příspěvek na téma: generál. Pokud vám svým příběhem vykouzlím úsměv na tváři a třeba i získám voňavou cenu, tak předem díky za zaslání toaletní vody pro...no přece: pro mě.

Pár našich dětí, překypujících temperamentem a k nim babička, zvídavá rázná dáma s počínajícími arterosklerotickými potížemi. Nepleťte si se sklerózou, prosím. Neboť problémy sklerotické bábina neměla ani náhodou, hnedle věděla o všem, co kde zaskřípalo. Rodinná parta čítala i neodolatelnou fenečku, vonící všem pejskům odvedle i zdaleka.
Chápete tedy, že na otázku, kdo z nás dvou dospělců je hlavou rodiny, musím odpovědět – bývá to převážně fifty fifty. Nerozhodně. Dost brzy po uzavření manželství jsme pochopili, že musíme nekompromisně táhnout ze jeden provaz, abychom káru, zvanou rodinný život, utáhli bez vysypání nákladu -  totiž bez toho, že by potomstvo nosilo ze školy čtyřky a naopak s tím, aby do  školy chodilo s  papučkami na přezutí a ořezanými  pastelkami. Babička nás zásobovala informacemi, která skoro dospělá slečna se spustila a že pan XY už je zase v kriminále. My jí naopak vařili dietní jídla, doprovázeli v řádném termínu k MUDrům všeho druhu a z apatyky přinášeli tabletky a masti. K tomu jsem pravidelně zastrašovali nápadníky naší Stelly, případně řešili následky, když nás psíci přečůrali.
Ani s příbuzenstvem jsme nepřišli zkrátka – k bábí často docházel její svéhlavý bratránek „na kafe“. „Na kafe“ v překladu znamenalo „na oběd“, občas i „ nepatrná finanční půjčka“. Prý mimořádná. Každopádně nevratná.
A když připočtu tetu Máňu, Otouše seniora a Otakárka juniora...
Za této situace bojovat s manželem o „hlavu rodiny“ by bylo nad mé síly.
Toto vše je dnes již minulostí.
Jedné taktiky jsem však dostála a používám ji pšt! dosud. Když se nemůžeme dohodnout, připustím všechny jen trochu dostupné mužovy argumenty v dané věci. Je spokojený a myslí, že vyhrál. Tůdle nudle. Dobře naladěného ho lehce přesvědčím o své pravdě. A mám tu jednu pravdu i pro vás – s trochou diplomacie dojdete nejdál!
Vždyť i vy máte svoje ratolesti, bábinu, svéhlavé bratránky, tety Máni, Otouše a Otakárky...

 hannah58

pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

Taktika, kterou je třeba se naučit a potrénovat! :)


  • Kdo je u vás v rodině hlavou rodiny, generálem?
  • Nechává rozhodovat někdy i ostatní, nebo volí autoritativní přístup ke všemu?
  • Jak to bylo u vás v rodině?
  • Znáte případy, kdy rodině velí dítě?
  • Jste tím generálem právě vy?
  • Dokáže/dokážete v něčem ustoupit?

Pište nám své příběhy a zkušenosti na redakce@zena-in.cz

předmět: Generál

Jeden z příspěvků odměním voňavou cenou. A když už tu máme takovéto téma, dám vám vybrat. Budete si přát dárek pro sebe či tchyni, nebo pro svého partnera, manžela, otce, syna?

Vyberte si...

Dámská svěží toaletní voda Windscape, nebo pánská vůně 60's mod.

vonavky

 

Reklama