I když ranní kino jsme si pouštěli už ráno, máme tu ještě jedno kino. Je polední, „promítne“ nám ho čtenářka s nickem hannah58, a nechybí ani dobový „plakát“ hlavního představitele :)

Příběh, téměř filmový -  putování nočního stolku:

Obraz čislo jedna:
Stůl pokrývá ubrus z roku raz dva, popíjíme kofolu a usrkáváme vodku s džusem. Z plastového tácu mizí jednohubky v trojčlence salám - sýr - okurka. Zpívá Pilarová s Matuškou. My holky se chlubíme natupírovanými účesy a stuhami ve vlasech...  retro mejdan. Vyžívám se v retro a vědí to všichni přátelé.

Změna scény.Obraz číslo dvě:
Předěláváme byt. Vystěhováváme kousky nábytku, zůstává jen nezbytné, na okna věším krátké záclony. U nás doma nastává období minimalismu. Skříňku s nikou, křeslo, stolek a další nahrazuji květinami, byt se rozjasní, zkrásní, zútulní. V obýváku a v kuchyni máme hotovo, vrháme se na ložnici: pryč s obrazovou tapetou, válendy ještě poslouží, ale co s nočním stolkem? Sběr nepotřebného nábytku přišel jako na zavolanou. Šup tam se stolkem!

Střih. Obraz číslo tři:
Někdo zvoní. „Ahoj, ty milovnice retro! Koukej, co ti nesu. Hele, to budou určitě sedmdesátá, to jsem na tý kupě nemoh´ nechat!“

Kamarád přede mě postaví náš noční stolek. Patří k nám - kamarád i stolek. Tomu prvnímu naliju frťana, druhého láskyplně utírám a vzpomínám - Pepa má pravdu, ložnice byla v sedmdesátých pořízena. A protože období minimalismu doma trvá, stolek na půdě čeká na svoji příležitost. Zatím do něho ukládám... hádejte co?

hannah58

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

nab

___________________

:) :) Tak to je povedený příběh. Stolek se vrátil, kam nakonec patří. Opravdu scéna jako z filmu. A co do něj ukládáte?!? Toho frťana?
Pěkný den a děkuji za skvělý příspěvek i fotografii.
Saša

Téma dnešního dne: Nábytek, který nikdy nevyhodíme

 • Máte doma nějakou „skříň po babičce“?
 • Máte nábytek, který už není dávno moderní, ale přesto ho nevyměníte?
 • Jedná se o jednotlivé kusy, nebo celé zařízení bytu?
 • Jste staromilec, nebo zařizujete domácnost podle toho, co je moderní?
 • Líbí se vám moderní design, nebo starožitnosti?
 • Máte ve své domácnosti nějaký svůj oblíbený kousek?
  Křeslo, komodu, skříň…
 • Shodli jste se s partnerem na stylu zařízení domácnosti,
  nebo to nechal zcela ve vaší kompetenci?

O nábytku, který nikdy nevyhodíte, piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

můžete posílat i fotografie
Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem:  fondue na čokoládu

fondue

Reklama