„Jiří, říkám ti... vyndej ho... říkám to už potřetí!"
„Mates, ne, ne a ne. Kuš."
„ Karlíku? Tohle? To nemyslíš vážně! Zase se celou noc nevyspím ..."
Jiří se mi snaží nenápadně sbalit rybářský prut. Matěj mě přemlouvá, abych šminky a kulmu nechala doma. Karel se chlubí, jaký mi to sehnal zánovní spacák. Tak takhle teda ne, pánové. Svoji dovolenou si užiju pěkně v teplíčku. Ách, budu popíjet vychlazené šampáňo přímo v bazénu. K němu mlsat jahody. Že ne? To víte, že jo.
K snídani švédský stůl a po ní si dopřeju masáž. Usrknu vinného střiku. Upřeně mě bude pozorovat nějaký ten lovec s uhrančivýma černýma očima. Jistěže vášnivý, přesto věrný lovec. Ne. Já vážně nekecám. Já to vííííím....
A večer? Adrenalinek, hazard. Monte Carlo. Casino. Ruleta. Cože? Že se to pro dámu nehodí?
Nechte bejt. Mám dovolenou, tak si budu dovolovat. Ptáte se, kde vezmu peníze, když ani nevím, jak vypadá pětitisícovka v reálu? Že hlava naší rodiny má jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, páč dělá ve firmě, který se zrovna netleská?
Já na to mááám...
Vážně.
O dovolené budu relaxovat. Snídani si naservíruju do altánu. Podle chuti a od všeho něco. Ve sklípku čeká na svůj okamžik šampaňské a bílé vínko. Jahody na zahrádce. Ty nejlepší. Bio. A pozor! Nezakopnout! Skleničky cinkají, jak je bosá nesu k bazénu. Upřeně mě pozoruje jiskrný pohled našeho loveckého norníka. Je mi věrný. Vážně. Za sousedovic jezevčicí se ani neotočí. A to je o tolik let mladší než já.
Na večer pozvu Jirku, Matěje a Karlíka na ruletu. Taky na žolíky. Až dojde na mariáš, uteču se cákat do bazénu. Díky čističce vody mám v bazénu masáž. Využiju ji - ráno, v poledne i večer.

To je pro mě pohodová dovolená. Odehrává se v malebné vísce N.
Já a mí muži.
Ještě mi tady jeden chybí. Petr. Na rozdíl od Jiříka, Máti a Karlíka je svatý. Musím si ho předcházet, aby mi nezapomněl poslat sluníčko do pohraniční vesničky na jih Moravy-

Reklama