Než jsem se dnes usadila u počítače -  jak bývá mým zvykem - skočila jsem si umýt ruce. A co myslíte? Byla tam. Hnusná pavoučí příšera v umyvadle. Pasuju se na hrdinku. Nepištěla jsem ani nehysterčila. Tiše, abych ji nevyplašila, jsem otočila kohoutkem. Voda tekla a tekla a vetřelkyně byla nemilosrdně utopena.

Ovšem taková vosa, to je jiná. Otevřu okno, popadnu utěrku, případně povalující se tričko nebo zapomenutou fusekli (prostě textilii, kterou mám zrovna po ruce) a divokým máváním vyháním a vymetám vosu ven, šup šup na svobodu.  Nejsem útlocitná, jen se mi nechce pulýrovat umatlaná okna, nesoucí stopy mého zápasu s bzučícími potvůrkami.

Šatní moli, to je teprve lahůdka. V době, kdy jsem byla malá holka, moji dospěláci vkládali do kapes kabátů a kožichů  balíčky tabáku. Já i po letech praktikuji totéž - jen jsem paklíky kuřiva vyměnila za voňavá mýdla.

Jednou se nám v teplých měsících stalo, že do naší kuchyně dorazila mašinerie mravenců. Opravdu velký kolektiv jich byl. Nedalo se nic dělat, povolala jsem na pomoc manžela. Ten zasádroval mravencům přístup do bytu a bylo vyřešeno.

Preventivně pěstuju za oknem mátu, věším sušenou levanduli, špajz provoním kořením hřebíčkem. Nezvané mrňavé hosty to možná neodradí, ale naši kuchyň každopádně zútulní a domov naplní jemná vůně. Tak, jak to má být.

hannah58

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

A jak bojujete s hmyzem v domácnosti vy?

redakce@zena-in.cz

Reklama