Humorně nám popsala svoje nelehké stavy při změnách klimatu i čtenářka s nickem hannah58. A na závěr se s námi podělila také o dobré rady.

Dobrý den!

Posílám příspěvek pro dnešní téma - zda na mě působí klimatické změny:

Zda mám při změnách klimatu závratě? Zda na mě působí změny tlaku? Ano, ano, ano. Tohle všechno  mám a co víc - změny klimatu mi činí díry ( ale ne, ty ozonové ne)  v rodinném rozpočtu.

Tak třeba tlak. Můj krevní tlak vždycky stoupá, když se počasí zhorší, prší a prší a je vlhko. Je tudíž jasné, že, manželem pěstovaná a opečovávaná rajčata a papriky chytí plíseň a my budeme muset sáhnout do šrajtofle a zeleninu si pěkně kupovat.

Taky mám problém s deštníky. Nemám je ráda, neb mi nesluší. Deštníky to zřejmě tuší, protože se u mě ani neohřejí. Buď se pochroumají nebo je ztratím. Při nákupu dalšího a dalšího vybalím nejmíň pětikilo.

Když je venku dusno, je dusno i se mnou. Zalezu do zadního pokoje a nejraděj by si na dveře pověsila varování: „Nekrmit, nedráždit!“ Prostě -  otravné, ulepené dusno.

Na televizi nekoukám a  čísla  ráda nemám. Jaký je stupeň biozátěže se tím pádem nedozvím a po pravdě, ani dozvědět nechci.

Pokud by tam byla trojka, třeba bych kolem sebe šířila dusno ještě dusnější.

To jsme vám před časem sousedili s panem Klímou. Drobný, čiperný chlapík. Byl už v důchodu. Možná to zapříčinilo jeho příjmení, možná fakt, že měl hromadu času. Jeho koníčkem bylo každodenní sledování počasí a vše, co s počasím souviselo. Mnohdy se ráno vyklonil z okna a spustil: „Paninko, proč jste si dnes nevzala pláštíček? Paninko, máte deštníček? Milostivá, koukněte jak je...nalákám vás... porostou houby.“

Houby. Vždycky jsem mu dávala „košíčkem. „ Pardon „košem“.

Plášť mi nešel k botám, deštník jsem zapomněla v sámošce. Místo na hřiby a lišky jsem špacírovala do práce. Abych byla spravedlivá. Důchodce Klíma nám dával, před víkendem nebo dovolenou, zaručené přírodní rady. „Bude pěkně, klidně jeďte“ říkával a dodával: „Vidíte, po ránu vane mírný vánek, ale v noci bylo bez větru.“ Varoval nás, ať sedíme doma, když viděl východ slunce do ruda zabarvený.

A protože jsem si jeho rady vepsala do paměti, tak vím, že když  jsem se dnes ráno prošla rosou v trávě, bude hezky, loučím se a pádím na výlet. Ještě než si sbalím sváču, pošlu vám několik jasnovidných rad a la „ Jaké bude počasí? „

Moje rada - Když scindapsus vytěsňuje vodu (kapky na listu) bude pršet.

Rady paní Klímy - Když táboříte u rybníka, skoukněte ryby.

 • Budou-li vyskakovat nad hladinu, přijde blbé počasí.
 • Naopak bude hezky, když lítají vlaštovky vysoko nad zemí.
 • Bude prímově, když jde kouř z ohníčku kolmo vzhůru.

A nakonec mám jednu zvědavou otázku já: pokud na mě působí klima už teď, co teprve bude až přijde klimaktérium ? :-))

hannah58

_____________

Milá Hannah, i když vaše popsané stavy nejsou k smíchu, stejně jste mě svým příspěvkem pobavila.:) Děkuji. A ta závěrečná otázka? Tak ta mě nedávno napadla taky. Až to přijde, můžeme si pak vzájemně sdělovat naše stavy.:(

Pěkný víkend a vyrovnaný tlak přeje

Saša

Téma dnešního dne 29. července 2011

Působí na vás klimatické změny? Včetně působnosti měsíce v úplňku?

Točení hlavy, závratě, nespavost, na to všechno mají vliv klimatické změny počasí. Vysoký tlak, nízký tlak. Biozátěž 1, 2, 3... vždyť se o tom pořád mluví. A my o tom dnes diskutujeme taky.

 • Dělají vám lépe tropy, nebo chladnější počasí?
 • Pocítíte, když má přijít změna počasí?
 • Jak to pocítíte?
 • Jak se projevují vaše problémy při změně klimatu?
 • A v kterém období nejvíce?
 • Řídíte se podle televizních biozátěží: 1, 2, 3
 • Fungují i u vás?
 • Je vám někdy tak zle, že si musíte kvůli „změně počasí“ i lehnout?
 • Působí na vás úplněk?
 • Působí na vás přechod z jednoho klimatického pásma do druhého (při cestování)
 • Měla jste tyto problémy i v dětství a mládí, nebo až v dospělosti?
 • Jste při měsíčku romantik?

A opět mě napadá řada podobných otázek, ale už nechám průchod vaší fantazii, vašim odpovědím.

Nejlepší příspěvek odměním zajímavou magickou knihou Zahradničení s Měsícem, ve které se mimo jiné dočtete i o vlivu úplňku na jednotlivá znamení. A komu bývá při změně počasí špatně, dostane ještě sypaný čaj Rooibos, mám vyzkoušeno, že pomáhá na všechny cesty ke hvězdám i zpátky na zem.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

darek

 

Reklama