První tematický příspěvek poslala čtenářka Hanka P a možná už podle titulku tušíte, který zvuk je pro ni ten nejkrásnější.

Krásné středeční ráno
Zajímavé téma.
Líbí se mi hodně zvuků. Šumění moře, šumění lesa, mám ráda také zvuk zvaný : ticho. Ten naleznete málokde, ale když jsem byla malá a jezdila na prázdniny k dědečkovi, který bydlel na samotě, zejména v zimě, byl „zvuk ticha dobře slyšet.“

K mému dětství a vzpomínce na dědečka se ale nevztahuje jen zvuk ticha , ale také zvuk rojících se včel. Nádherný zvuk, který mám spojený s dědečkem a jeho varováním: nechoď sem Haničko, jdi dál, aby tě včeličky nepopíchaly.

Stála jsem v povzdálí a pozorovala jsem dědečka jak vybírá plástve, bála jsem se o něj, že je kolem něho tolik včel, aby ho nepopíchaly .
Moc se mi líbil a líbí zvuk roje včel, jejich bzukot. Dodnes když ho někde slyším, vzpomenu si na dědečka.
Bohužel ani on, ani včelky už nežijí, záznam žádný nemám, ale zvuk včel jsem našla na youtube. Pustím vám ho a vzpomenu si na dědečka i na ten nejlepší med na světě, který jsem kdy jedla.

Hanka P.

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Hani, to je krásná vzpomínka. Zvuk rojících se včel je opravdu krásný, navozuje pohled na rozkvetlou letní louku – a na vašeho dědečka.
Pěkný den, děkuji za ukázku i za to, že jste napsala.
Saša

Téma dnešního dne: Zvuky

  • Jaké jsou vašemu uchu lahodící zvuky?
    Ať už ty vytvořené člověkem nebo přírodou?
  • Nechejte se inspirovat dnešními ranními ukázkami a pište nebo posílejte nahrávky (z časových důvodů nejvýš dvě!!!)
  • Proč máte rády právě ten zvuk, který jste popsaly (poslaly)?
  • Vážou vás k němu nějaké hezké vzpomínky?
    Nebo se vám prostě jen líbí a fascinuje vás, aniž byste věděly proč.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží příznačný dárek: Ušní svíce: které vyrovnávají tlak v ušních dutinách a zmírňují napětí v hlavě. Ušní sprej, který rozpouští ušní maz a čistí ušní ústrojí. A ke zdravým a čistým uším: přírodní vlasový šampon z řady Chlorella Pura Cosmetics.

darekusi

Reklama