Populární cvičitelka Hanka Kynychová je již dvacet let ikonou zdravého životního stylu. Stále usměvavá a krásná, vzorná matka od rodiny, bez skandálů a po celou dobu v jednom úžasném partnerském svazku. Navíc se velmi intenzivně stará o blaho dětí v dětských domovech jako by chtěla aspoň částečně vynahradit těm méně šťastným přízeň svého osudu.   

Energickou Hanku Kynychovou znám řadu let. Pamatuji si její začátky, éru sportovního aerobiku i televizní slávu. Ačkoliv by mohla nosit nos nahoru, ráda potvrzuji, že je naopak velmi milá, vstřícná a bezprostředně reaguje snad na všechna témata.

Letos se například tato půvabná žena, které by absolutně nikdo nehádal její věk, podílela na významné kampani policie ČR proti domácímu násilí. V nedávných dnech se pak stala ambasadorkou značky Ergee módního řetězce KiK, kde už několik let skutečně nakupuje pro celou svou početnou rodinu. Ohledně této spolupráce měla tedy hned jasno… Ráda totiž doporučuje to, s čím je sama spokojena. Taková logické propojení pak těší všechny strany.

Díky této události jsme se také po letech opět potkaly a mohly si v rychlosti říct, co je nového…

Hanka Kynychová, KIK

Hanko, říkala jste, že nemáte ráda dlouhé nakupování. Co je třeba takovou vaší radosti v těch nakupovacích povinnostech?
Mám ráda krásné bytové doplňky! A pokud jsou pod jednou střechou s věcmi, které koupit musím, například oblečení, pak je to radost. A v prodejnách KiK ujíždím asi nejvíc na ponožkách  - sportovních i na těch na doma. Přiznám se, že ponožky nezašívám a děravé vyhazuji, v tom jsem možná marnotratná, ale tyhle „držej“ a jsou za přijatelné ceny.

Když jsme u toho nakupování, kromě syna Filipa, máte také kouzelná dvojčátka – holčičky. Jak se stavíte k jejich oblékání? Mají všechno stejné?
Kdepak. Holky mě naučily, že když přinesu dva stejné kousky domů, tak to nechtějí. Nevnucuji jim to a možná si důvod vysvětlíme, až budou velké. Prozatím kupuji různé kousky a děvčata si to vždy nějak rozdělí. Zatím jsou úžasné, že jim vlastně mohu dát cokoliv a mají radost.

Jak vypadají vaše nákupy? Už jsou to velké slečny, chtějí si samy vybírat oblečení?
Pořád ještě nakupuji holkám já. Občas se nám společný shopping povede, jsou to už „ženské“, rády se hrabou ve šminkách, ale držím je zpátky. Jsem tak trochu maminka generál a musí mě v těchto věcech poslouchat. 

Hanka Kynychová, KIK

A dvojčátka jsou jinak skutečně stejná, nebo mají i mimo módu své specifické odlišnosti? A jak se staví například ke sportu, který vás živí?
Saša je dítě, v kterém se já vidím. Taková všudybylka. Chce jít na kolo, na procházku, se mnou do fitka… Taky je to rebelka jako já. Od všeho chce dělat kousek. Tak jsem to taky měla, než jsem se našla v gymnastice. 

Sofinka se naopak sportu straní, je víc na umění. Spolu nedělají prakticky nic. Každá má své zájmy. Sofinku tlačím aspoň trochu do sportu a naopak Sašu zase musím zlehka nutit třeba do čtení…

Starší Filip chodil na atletiku a teď se našel v oboru umělecký kovář a chtěl by natáčet na to téma videa. Sport má jen okrajově. Ale chodí běhat s tátou. V sedmnácti ho prostě žádný sport neoslovil natolik, aby se mu plně věnoval.

A co vy? Jaké vás čekají v nejbližší době sportovní aktivity? Určitě o prázdninách lenošit nebudete…
Čeká nás léto ve fitku s Hejbejte se a zpívejte, soustředění pro děti z dětských domovů. Máme letos desáté výročí projektu, tak chceme, aby si to děti pěkně užily.

Hanka Kynychová, KIK

Pojďme se ještě na závěr vrátit k vašim holčičkám. Kam vás posunulo jejich narození? Přece jen je to pro rodinu zásadní událost, když se rozroste o dvě další bytosti…
Určitě si uvědomuji větší zodpovědnost. Snažím se, abychom je vychovali tak, aby se o sebe uměly všechny děti postarat, až tady nebudeme. Manžel toto spojení nerad slyší, ale je to tak. Chci, aby si uměly zkrátka poradit. Každý den na to myslím, abych jim řekla včas věci, které mají vědět, abych udělala co nejméně chyb. Aby věděly, kdo je „pravej“ a „levej“, aby pokud možno poznaly, kdo jim ublíží a kdo je posune někam dál. Prostě aby se ve světě vyznaly…

Děkuji za rozhovor a věřím, že to vše zvládnete.

  • Foto: Hanka Kynychová pro KiK

Autorka rozhovoru provozuje specializovaný server www.aerobic.cz a databází instruktorů v celé ČR.

Přečtěte si také:

Reklama