Pěkný příspěvek přišel i od čtenářky, jejíž nick jsem si vzala z e-mailu. Pátek 13tého je doslova jejím šťastným dnem. Ostatně, posuďte samy.

Dobrý den.

Ráda bych se vyjádřila k pátku 13.
Nevím přesně, kdy se tato kombinace stala pro mě nejšťastnějším dnem. Asi už někdy v dětství. Byla jsem vždycky proti pověrám. Domů jsem si zásadně pořizovala černé kočky a psy.

Moje svatební šaty byly modré. Vdávat jsem se chtěla v květnu, ale to mi překazil syn, který se chtěl narodit v manželství, tak jsme si museli pospíšit. Svatební koláčky jsem motala o stošest, tak mám štěstí zamotaná pěkně v bezpečí.

Když něco zapomenu a musím se pro to vrátit, tak si to šťastně užívám. Zrcadel jsem rozbila několik. A tak bych mohla pokračovat o všech známých pověrách.

Teď, ale k pátku 13. Pátky jsem milovala vždycky. Následovaly po nich dva volné dny, které jsme si na vesnici užívali vrchovatě. Spojení s  třináctkou jsem si poprvé uvědomila v tanečních, které se konaly vždy v pátek. Jednou to padlo na 13. Spolužačky začaly šílet : „Určitě se stane nějaký trapas, spadnu, něco se mi roztrhne, a podobně.“  Odpověděla jsem jim, aby to spojení braly jako šťastné, jako to dělám já. Spolužačky jsem nepřesvědčila, ale já to od té doby mám nastavené a na pátky třináctého se vyloženě těším.

Maturovala jsem 13.června, závěrečné zkoušky v autoškole jsem dělala v pátek 13. prosince. Vdávala jsem se sice v sobotu 14.4., ale bylo to po pátku 13.4. Když mi někdo řekne, vyber si číslo do deseti, je to vždycky čtyři, protože to je součet 1 a 3.

Jsem zvědavá jaké štěstí mě potká dnes. Už se těším celý týden.
Hurá máme Pátek 13!!!!!!

_______________

Tak já Vám přeji, ať vás dnes to štěstí určitě potká – i když soudě podle vašeho příspěvku, máte ho u sebe vlastně pořád :)
Děkuji, že jste napsala – a užijte si to!
Saša

Téma dnešního dne 13tého v pátek jsou: Pověry

 • Věříte na pověry?
 • Na jaké nejčastěji?
 • Napište, i pokud nevěříte. Důvod proč ne.
 • Praktikujete některé?
  př. černá kočka-vrátím se, padající hvězda-přeju si přání, vezmu podkovu, sáhnu na kominíka ad.
 • Zatrne ve vás při nějaké události spojené s pověrou?
  př. rozbité zrcadlo, vyřčená věc, kterou chcete vzít zpátky
 • Máte zkušenosti s realizovanou pověrou?
 • Nosíte amulety pro štěstí?
 • A co čtyřlístek, hledáte pro štěstí?
 • Jak se stavíte k dnešnímu dni? Pátku 13tého?
 • A na závěr ta nej… Věříte na Boží mlýny?
  melou pomalu, ale jistě?

Vše o pověrách pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Budu se moc těšit a jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem:
Kosmetickým zrcadlem Oriflame (které se snad nikdy nerozbije) a místo černé kočky posílám elegantní černou tužku od Bomtonu.

zr

Reklama