Když se v loňské anketě TýTý stala Hana Maciuchová (62) Herečkou roku, byla dojata. I když má za sebou úspěšnou kariéru divadelní a filmové hvězdy, ve svých téměř třiašedesáti letech si jako profesorka Hejlová v seriálu televize Nova Ulice užívá mimořádný obdiv diváků.

 

"Ulice má velké divácké zázemí, takže si především díky ní užívám přízeň publika. Nova mě potěšila, když mi dala takovou hereckou příležitost. Protože bez příležitosti není úspěchu," říká Korzu herečka, která vypadá celá ta léta pořád stejně - krátký účes, krátké tmavé vlasy a štíhlá postava.


Zdánlivě nestárne
"Ale ta má těžká duše, musím se přiznat, že jsem se zařekla, že už vůbec o sobě nebudu mluvit, protože i já jsem po svém ocenění byla vymáchána v bulvárních vodách," posteskne si herečka.
Od 26. září budeme Hanu Maciuchovou moci vidět také v seriálu České televize - Nemocnice na kraji města - Nové osudy.


"Moje role bývalé manžely doktora Blažeje Milada Bártová je pro mě mnohem zajímavější než byla ta prostřední část - Nemocnice na kraji města po dvaceti letech. Má postava dostává nové možnosti, dokonce má konečně své křestní jméno! Velmi mě bavilo ji točit. Bohužel nesmím prozradit její osudy, ale ujišťuji, že velmi jsou zajímavé.

Když pro Hanu Maciuchovou skončilo Léto hereckých osobností, odjela na dovolenou do Nízkých Tater. Bohužel v době, kdy oblast zasáhly prudké deště. "Celá dovolená v Nízkých Tatrách mi propršela. Byla jsem tam právě v době, kdy se vzedmuly vody a Východní Slovensko plavalo. I ty nádherné hory, na které jsem se tak těšila, se proměnily v bystřiny, a nikam se nedalo chodit. Ale to už tak v životě někdy bývá, stejně to tam úžasně vonělo a tak si vůbec nestěžuji," dodává Maciuchová.
Reklama