Hamoun a prosba o radu.
Milá ženo-in, prosím o radu. Možná se to bude zdát někomu malicherné, já si však momentálně nevím rady:-( Začnu pěkně od začátku: Když jsem poznala svého muže, byla jsem ještě holka, která žila s matkou samoživitelkou, tudíž jsem byla naučená skromnosti. Naproti tomu můj muž byl spoluvlastník dvou domů, žádné vily...
Doporučujeme
Komerční tipy
-
Jak soutěž MasterChef ovlivnila život vítězi Romanu Stašovi? A bez které suroviny si vaření nedokáže představit? Jen málokdo by neznal vítěze 4. řady MasterChef Romana Stašu, který si získal sympatie diváků již v prvních kolech soutěže. Tento nadšený kuchař, který je původně trenérem a juniorským hokejistou, v následujícím rozhovoru odhaluje svůj největší gastronomický zážitek, ale také třeba jeho nejoblíbenější nápoj. Jakým dalším projektům se Roman Staša věnuje? A které suroviny jsou pro něj v kuchyni nezbytné?
-
Vzdělání na prvním místě: Seznamte se s projekty, které propojují mladé lidi se světem Každá nová generace s sebou nese potenciál inovovat a přinášet nové myšlenky. Vzdělání mladých lidí a jejich přístup k technologiím mohou vést ke vzniku nových technologických a společenských inovací, které budou jednoho dne utvářet naši budoucnost. Jak můžeme dnešní nadějné studenty co nejlépe nasměrovat? Dva zajímavé projekty, se kterými se do unikátního programu Women in Tech přihlásily dvě talentované podnikatelky, hledají právě na tuto otázku odpověď.
-
Před spaním se vyvarujte zmrzlině i těstovinám se sýrem. Mohou totiž vyvolat potíže a tím zároveň i nespavost Spánek je jednou z životně důležitých potřeb člověka, proto bychom se na něj měli zaměřit. A také se před spaním vyhnout konzumaci některých rizikových potravin. Které to jsou a co mohou způsobit?
-
Hygiena a ochrana zdraví je důležitá pro všechny: Dettol se znovu spojuje s Kapkou naděje Zdraví a čistota k sobě neodmyslitelně patří, proto se i letos značka Dettol spojuje s Nadačním fondem Kapka Naděje. Cíl je stále stejný – pomoci vážně nemocným lidem nejen v nemocnicích a šířit osvětu o důležitosti ochrany zdraví.
-
Vyzkoušeli jsme robotický vysavač Xiaomi Robot Vacuum S10+. Chytrý pomocník, který se vám bude hodit pro úklid Pokud si plánujete koupit robotický vysavač, pak se vám určitě bude hodit naše redakční zkušenost. Protože nás zajímá, jak pracují noví pomocníci domácnosti, rádi jsme vyzkoušeli robotický vysavač Xiaomi Robot Vacuum S10+. jak se nám s ním uklízelo? Myslíme, že naše spokojenost vás může inspirovat.
-
Projekty českých podnikatelek, díky kterým budete mít „self-care“ v malíku Kdy jste se naposledy uprostřed dne na chvilku zastavila a soustředila jen na sebe? Výzkumy potvrzují, že už pouhá pětiminutová meditace může mít na náš život velmi blahodárný dopad – a teď si představte, že byste se péči o sebe sama věnovala ještě o trochu víc?
-
Bolavé a oteklé nohy není dobré podceňovat. Křečové žíly mohou bez léčby a prevence vyústit až v trombózu Zpočátku není onemocnění vůbec nápadné. Jen vás tu a tam překvapí pocit těžkých, unavených nohou. Jenže to už je zaděláno na trápení, které v dospělosti postihne až 60 % žen a 30 % mužů. Naštěstí existuje účinná prevence i léčba.
-
Podzimní novinka značky KIA: SUV budoucnosti, které podněcuje uživatele přijmout za svůj přechod k elektromobilitě Nová EV9 má ambici sehrát ústřední roli v proměně značky Kia a způsobu, jakým lidé cestují. Pokud se zajímáte o novinky ze světa automobilů a elektromobilů, neměla by vám uniknout podzimní novinka, která vás určitě zaujme.
-
Jaké jsou grilovací trendy letošní sezóny? Vinná klobása, krkovička, mleté maso a tofu. Zajímavé recepty, které můžete vyzkoušet Pokud rádi grilujete, přinášíme vám inspiraci v podobě několika receptů, které se vám budou hodit! Ingredience můžete nakoupit v Kauflandu.
-
I onkologické pacientky si zaslouží cítit se silné a krásné. Pomozte jim společně s Pantene i vy Cítit se silně a krásně je ten nejlepší pocit. Mnohým z nás k tomuto pocitu dopomáhají také naše vlasy. Některá si je ráda barví podle nálady, jiná si s oblibou tvoří rozličné účesy. Většina z nás také o své vlasy pravidelně pečuje, aby vypadaly co nejlépe a byly zdravé a krásné. A když zrovna máme den, kdy vypadají zkrátka úžasně, cítíme se neporazitelné.
Nový komentář
Komentáře
hezky napsany
Byla jsem rozvedená,měla svůj družstevní byt a můj rozvedený přítel se ke mně nastěhoval s jednou igelitkou.Vzali jsme se a přestěhovali do jiného,dražšího družstevního bytu.Ovšem za peníze z toho předešlého(moje),plus 120tisíc moje úspory.Ale podle SBD jsme ted uživatelé oba a já v případě rozvodu(který asi přijde)bych ho musela vyplatit,v případě smrti bych dokonce musela vyplatit jeho 2děti.Manžel si ted vzal na hypotéku na chatu,aby měl kam jezdit se svými dětmi a mně řekl,že chce,abych u notáře podepsala,že je jen jeho.Auto,které koupil už v manželství, nemůžu užívat,když tak se musím zeptat,jestli si ho můžu půjčit.Když si koupí potraviny,tak jen pro sebe.Máme dvouletou dceru(jsem na MD a dává mi na měsíc 2tisíce-on nic nekupuje(jen svým dětem z býv.manželství).Už ho nemůžu ani cítit,jak se mi tímto zhnusil,on na tom nevidí nic špatného.
Manx: dům jsem sice nezdědila, ale s příchodem do vztahu jsem měla auto a pár peněz. On byl v tu chvíli po krk v druhotné platební neschopnosti a s firmou na pokraji krachu. Dala jsem všechno. Automaticky - na nic jsem se neptala. Nepočítám to, ale dnes on vydělává o mnoho víc, protože zabojoval. Automaticky to bere jako naše. Jednou manžel řekl, že kdyby se mezi námi něco stalo, všechno by mi nechal a šel by. Já bych to po něm nechtěla, vím, jak jsem se chovala při rozvodu. Ale vím, že je velkorysý a to mě těší.
Feng: sakra, ty jsi někde ode mě četla, že říkám, že má jít po manželově dědictví? To ani omylem, a že vím o čem mluvím, pokud se jedná o SJM? Vím až moc dobře, protože právě ten její manžel je můj Ex v bleděmodrém. To víš, chlapi uměj nafrkat hromadu dětí, ženská s nimi je doma, ještě se stará o takového blba a potom u rozvodu ji říká, že všechno vydělal sám, že je všechno jeho a bla bla bla. Nemysli, já taky vyslechla plno keců ohledně toho, že jsem přišla jen s kufříkem hadrů a tím taky odejdu. Jo, odešla jsem, jen s tím kufírkem, jenže u rozdělení SJM pravděpodobně mého Ex sejme infarkt, protože tu jeho pravdu, o tom, že je všechno jeho, rozcupuje můj právník: A mezi nýmandy se rozhodně nepočítám a rozhodně nevycházím z toho, že chudá je ženská a bohatý je chlap. Tuhle teorii razí pouze páni, zejména, pokud se jim šáhne na prachy. A to o tom překlopení, kdybych zdědila 6 melounů od tetky z USA, tak to dám do rodiny, rozhodně si to nevezmu sebou do hrobu, a stejné je to u chlapa, at si je syslí, ale v hrobě mu budou tolik, co mrtvému zimník. Kdyby všichni měli uvažovat tak, jako ty, musel by se každý předem klepat o to, jestli náhodou ta jeho "láska" není vychcaná a nejede po jeho penězích, co možná někdy zdědí.
Přečti si můj předchozí příspěvek znovu, vážně jsem nepsala o tom, že má právo na jeho zděděné peníze :-)
Nyotaimori: ...a rozmazat
Otázka na konci - jak se mám zachovat? Moje odpověď - nepořizovat si s ním další dítě.
Feng: 41,42,43 pár citací:
"Ovšem, pokud se jednalo o skládání uhlí, zaplacení bojleru, opravení střechy, to jim moje peníze ani moje ruce přiložené k dílu nesmrděly. To bylo jaksi samozřejmé:-("
"Když se začal splácet uvěr na byt, který jsem si pro jistotu pořídila v jiném městě, tak já šla na MD a splácení tak zůstalo na mém muži."
"Nakonec mi vyčetl taky byt, že i ten je jeho, jelikož ho splácel on... ano tohle já přeci vím, ale já se starám o domácnost a našeho syna."
ad.1) pomáhala nejen prací, ale i finančně na majetku jeho rodičů...majetek potom zdědil
ad.2)zřídila spoření, když pracovala, základní částku tedy financovala, potom šla na MD, takže se splácelo z manželovy výplaty(a to jsou společné peníze)
ad.3) výčitka muže, že i jeho je byt, protože ho splácel...ovšem za společných peněz, ona byla s jejich synem na MD a starala se o domácnost = právně má stejnou zásluhu, jako by pracovalka a nosila domů výplatu.
No, a co se koupí, patří do SJM, otázka je financování. Tzn. pokud jsou manželé, domek bude patřit do SJM, pokud se rozvedou, má muž právo chtít tolik, co do společné věci vynaložil z vlastních peněz(těch zděděných) nikoliv z platu, co pobíral.
Už jen ten odporný přístup, že všechno je jeho, ač to není pravda, vypovídá o jeho hamižnosti. žena se jen brání, že také přiložila nejn ruku, ale i finance ke konečnému výsledku. Ostatně...o domek se ji vůbec nejedná..poukazuje na přístup k tomu, že ji evidentně dává najevo, že on právě ted pracuje a vydělává, kdežto ona si asi doma válí pr***l.
Feng: Myslíš jako ty, co dostanu za dobrý sex?
Než jsem poznala svého muže, patřil mu drahý byt v centru Prahy. Přistěhovala jsem se k němu, pak jsme se vzali, nyní byt prodal a za utržené peníze koupil nový, větší byt. Do kupní smlouvy jsme napsali doložku, že byt nebyl pořízen ze společného jmění manželů, a bude tedy patřit jen jemu. Nemám s tím žádný problém. Nedala jsem na ten byt ani korunu, tudíž nemám nárok, aby mi ho polovina patřila.
Kdysi mě sejřilo, že manželův otec trval na předmanželské smlouvě, kde bylo toto zakotveno, ale ve světle tohoto článku ho úplně chápu.
Manžel sice nakonec chtěl, abychom měli nový byt v bezpodílovém spoluvlastnictví, ale já jsem odmítla. Teď si z něj ještě dělám srandu, že až si najde mladší a rozvede se se mnou, odtančím s kufříčkem do světa užívat života a jemu nechám děti, ať se stará - má přece na rozdíl ode mě odpovídající zázemí
jistě, existuje mnoho úhlů pohledu
Agnes X:
Suzanne: ježíši, já už neumím ani číst. Četla jsem...Měla bych pořád pnutí, že bych se měla nějak POMSTÍT, kdybychom se rozcházeli.
A říkám si, ty jo, to je dobrej názor
Feng: no tak ne nadměrně
Když se začnu bavit o praktičnosti: s člověkem, který se mnou nechce mít společný majetek, bych nechtěla mít společné děti. Měla bych pořád pnutí, že bych se měla nějak pojistit, kdybychom se rozcházeli. Nějakou předporodní smlouvu, že mi je nechá. ...to je jediná asociace, kterou ve mně jeho jednání budí.
Feng: to je v pořádku, každá to holt vidíme jinak. Asi bych ti marně vysvětlovala, že to beru jako symbolické vyjádření vztahu a proč. Já bych toho chlapa prostě nechtěla.
No já nevím... nejsem právník, takže těžko říct, co komu správně patří... Ale zaráží mě ten postoj toho chlapa. Zdá se, že je holt po rodičích jaksi nadměrně fixovanej na majetek. A hlavně z toho mám pocit, jako by s Kateřinou nepočítal do budoucna na 100%
Kdepak, láska-neláska, majetkové poměry to chce v takovýchhle případech uspořádat právně (smluvně). Zamilované řečičky jsou jedna věc, ale když pak dojde na lámání chleba, jsou z toho zbytečné třenice.
Feng: znáš to, jak ženská ženské povídá: Paní, dcera se dobře vdala. Ten její vaří, pere, uklízí, o děti se stará a ona může v klidu ležet na gauči a pilovat si nehty. Ale syn, syn neudělal dobře. Ta jeho nána si jen piluje nehty na gauči a on, chudák, vaří, pere, uklízí a ještě se stará o děti...
...a vo vo vo tom to je, že...
Feng: ale tady nejde tolik o ten grunt - ale o způsob projevování vztahu u toho pána.
Holky, a ten příběh, co tu popisuje Kateřina, mi přesně připomíná příběh manželovy babičky. Dědovo, babiččino. Babička už měla dceru (tchyni), když se s dědou seznámila. S dědou bydleli u jeho rodičů, v zařízeném bytě, její rozhodovací právo neexistovalo. Když rodiče zemřeli, dědeček trval na tom, že se s ničím nepohne. Je to po mamince. Takže na kredenci dodnes leží hromádka novin po mamince, kuchyň je zařízená přesně po mamince, ložnice je po mamince. Babička se v 78! letech vzbouřila a pověsila si tři obrázky, které sama malovala, na zeď v obýváku. To děda koukal! To tady nikdy nebylo, povídá... A babička až v 78 letech dokázala říct - nebylo, ale je.
I ten vztah tomu odpovídá. Ano, mají se rádi. Ale vzájemně si vyrovnávají nákupy a mně to v těch jejich 80 přijde naprosto úchylné. Dědeček po revoluci zrestituoval dům a peníze z nájmů jsou jeho. Babička ovšem dům vždycky uklízela, ty peníze od nájemníků vybírá, my zařizujeme všechny náležitosti kolem domu. Ale platíme plný nájem. A babičky se peníze netýkají. A teď to bude znít drsně - pakliže babička odejde dřív, dům zdědí stát, protože dědeček nemá přímé dědice. Já tvrdím - jenom dobře, protože děda neinvestuje a ten, kdo to jednou dostane, se z toho akorát osype. Mají nárok to dělat po svém, ale já bych to takhle mít nechtěla. Drsné je, že babička ve svých osmdesáti občas řekne: to víš, holka, kdybych to byl věděl, tak by sem sem nechodil, ale teď už je na utíkání pozdě.
NiKina: jo, přesně, to je ten pocit, že se mnou počítá
Já osobně vše, co dostanu, beru jako společné. I ten barák po rodičích bych tudíž tak brala (viz tvoje otázka 24) Moje sestra to má od začátku oddělené: tvoje finance, tvoje finance. A v jejich vztahu se to bohužel po letech projevuje také - to je důvod, proč k dělení "včas" nemám důvěru a nechtěla bych ho. Přijímám to v podnikání, ne v lásce.