Hamoun a prosba o radu.
Milá ženo-in, prosím o radu. Možná se to bude zdát někomu malicherné, já si však momentálně nevím rady:-( Začnu pěkně od začátku: Když jsem poznala svého muže, byla jsem ještě holka, která žila s matkou samoživitelkou, tudíž jsem byla naučená skromnosti. Naproti tomu můj muž byl spoluvlastník dvou domů, žádné vily...
Doporučujeme
Komerční tipy
-
Testování LEGO: LEGO® + Minecraft = zaručený úspěch u kluků i holek! Myslím, že nejen většina dětí, ale i mnoho rodičů už někdy slyšela o hře Minecraft. Jedná se původně o počítačovou hru z roku 2011, která se odehrává v otevřeném světě, kde má hráč neomezenou svobodu pohybu a činností, a která se za krátkou dobu stala jednou s nejúspěšnějších her po celém světě.
-
Test podlahového vysavače Gorenje: Poprvé jsem měla pocit, že mám opravdu vysáto! Měla jsem možnost za redakci žena-in.cz otestovat bezsáčkový podlahový vysavač od Gorenje (VCEA03GAPRACY) s příkonem 700 W, sacím výkonem 180 W a průtokem vzduchu 28,3 L/s.
-
Očima chlapa: Holky, dejte nám tuhle vibrující věcičku a už si nikdy nebudete stěžovat Hezky padne do ruky, příjemně vibruje a používáme ho v koupelně. Co je to? No přece holicí strojek, na co vy hned nemyslíte… Nabušený Braun 9477cc, který jsem otestoval, zlikviduje i jednodenní strniště, takže už si manžovi nebo příťovi při intimních chvilkách nebudete stěžovat „Au, ty škrábeš!“.
-
Huawei přichází se sluchátky FreeBuds Lipstick, které vypadají jako rtěnka. V redakci jsme je vyzkoušeli Obvykle jsou sluchátka bílá, někdy černá, ale červená moc k vidění nejsou. Pro milovníky rudé teď Huawei přišel s FreeBuds Lipstick, které vypadají v obalu (nabíječce) na první pohled jako rtěnka. Na své si tedy přijdou především dámy.
-
Testovaly jsme novinku značky Nu Skin Nu Colour Bioadaptive BB+ Skin Loving Foundation Co se stane, když se spojí účinný tekutý make-up s vyživujícím balzámem? Zrodí se hvězda v péči o pleť! Seznamte se s novinkou značky Nu Skin Nu Colour Bioadaptive BB+ Skin Loving Foundation. My jsme ho měly možnost vyzkoušet v redakci.
-
Můžeme se obdarovat lépe. Levi's letošní Vánoce svými kousky vybízí k udržitelnosti Letošní Vánoce chce Levi's s pomocí hesla GIVE BETTER motivovat všechny, aby darovali dárky, které vydrží déle a radost z nich tak bude intenzivnější. Tady jsou tipy na udržitelné dárky Levi's.
-
Tipy na dárky: Yves Rocher vám přináší spousty voňavých produktů v nádherném balení Přemýšlíte čím obdarovat své blízké? Máme pro vás několik tipů od značky Yves Rocher, se kterými rozhodně neuděláte chybu. Vánoční nabídka francouzské rostlinné kosmetiky je pro letošní Vánoce opravdu bohatá.
-
Reportáž z gastronomického nebe. Dinner in the sky je tentokrát nad Vltavou Dechberoucí panoramata, výhled na nejkrásnější části Prahy a vynikající gastronomie. V tomto duchu se nese další série obědů a večeří v oblacích s názvem Dinner in the sky. Do padesátimetrové výšky jsem se letos nechala vyvézt již podruhé. Ovšem tentokrát byla plošina umístěna na Dvořákově nábřeží a kromě místa bylo samozřejmě jiné i menu.
-
Redakce testuje: nová bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds 4 Jak nejlépe testovat bezdrátová sluchátka? Samozřejmě, že při sportu. Abych vyzkoušela, jestli dobře drží, jak v nich zní moje hudba, jak dobře funguje odhlučnění a jaká je kvalitu hovoru, vyrazila jsem s Huawei FreeBuds 4 na krátký cyklistický výlet.
-
Redaktorka poprvé na skútru. Na Vespě Primavera 125 ujížděla dešti i větru Když se řekne Vespa, představím si horký letní den v Itálii a hustou dopravu, ve které stylový skútr v doprovodu troubení obratně kličkuje. Nikdy jsem si ale samu sebe na dopravním prostředku o dvou kolech a s motorem neuměla představit, vlastně mě taková představa i trochu děsila. Nabídka testování Vespy Primavera 125 a Piaggio Medley S 125 ale nešla odmítnout.
Nový komentář
Komentáře
hezky napsany
Byla jsem rozvedená,měla svůj družstevní byt a můj rozvedený přítel se ke mně nastěhoval s jednou igelitkou.Vzali jsme se a přestěhovali do jiného,dražšího družstevního bytu.Ovšem za peníze z toho předešlého(moje),plus 120tisíc moje úspory.Ale podle SBD jsme ted uživatelé oba a já v případě rozvodu(který asi přijde)bych ho musela vyplatit,v případě smrti bych dokonce musela vyplatit jeho 2děti.Manžel si ted vzal na hypotéku na chatu,aby měl kam jezdit se svými dětmi a mně řekl,že chce,abych u notáře podepsala,že je jen jeho.Auto,které koupil už v manželství, nemůžu užívat,když tak se musím zeptat,jestli si ho můžu půjčit.Když si koupí potraviny,tak jen pro sebe.Máme dvouletou dceru(jsem na MD a dává mi na měsíc 2tisíce-on nic nekupuje(jen svým dětem z býv.manželství).Už ho nemůžu ani cítit,jak se mi tímto zhnusil,on na tom nevidí nic špatného.
Manx: dům jsem sice nezdědila, ale s příchodem do vztahu jsem měla auto a pár peněz. On byl v tu chvíli po krk v druhotné platební neschopnosti a s firmou na pokraji krachu. Dala jsem všechno. Automaticky - na nic jsem se neptala. Nepočítám to, ale dnes on vydělává o mnoho víc, protože zabojoval. Automaticky to bere jako naše. Jednou manžel řekl, že kdyby se mezi námi něco stalo, všechno by mi nechal a šel by. Já bych to po něm nechtěla, vím, jak jsem se chovala při rozvodu. Ale vím, že je velkorysý a to mě těší.
Feng: sakra, ty jsi někde ode mě četla, že říkám, že má jít po manželově dědictví? To ani omylem, a že vím o čem mluvím, pokud se jedná o SJM? Vím až moc dobře, protože právě ten její manžel je můj Ex v bleděmodrém. To víš, chlapi uměj nafrkat hromadu dětí, ženská s nimi je doma, ještě se stará o takového blba a potom u rozvodu ji říká, že všechno vydělal sám, že je všechno jeho a bla bla bla. Nemysli, já taky vyslechla plno keců ohledně toho, že jsem přišla jen s kufříkem hadrů a tím taky odejdu. Jo, odešla jsem, jen s tím kufírkem, jenže u rozdělení SJM pravděpodobně mého Ex sejme infarkt, protože tu jeho pravdu, o tom, že je všechno jeho, rozcupuje můj právník: A mezi nýmandy se rozhodně nepočítám a rozhodně nevycházím z toho, že chudá je ženská a bohatý je chlap. Tuhle teorii razí pouze páni, zejména, pokud se jim šáhne na prachy. A to o tom překlopení, kdybych zdědila 6 melounů od tetky z USA, tak to dám do rodiny, rozhodně si to nevezmu sebou do hrobu, a stejné je to u chlapa, at si je syslí, ale v hrobě mu budou tolik, co mrtvému zimník. Kdyby všichni měli uvažovat tak, jako ty, musel by se každý předem klepat o to, jestli náhodou ta jeho "láska" není vychcaná a nejede po jeho penězích, co možná někdy zdědí.
Přečti si můj předchozí příspěvek znovu, vážně jsem nepsala o tom, že má právo na jeho zděděné peníze :-)
Nyotaimori: ...a rozmazat
Otázka na konci - jak se mám zachovat? Moje odpověď - nepořizovat si s ním další dítě.
Feng: 41,42,43 pár citací:
"Ovšem, pokud se jednalo o skládání uhlí, zaplacení bojleru, opravení střechy, to jim moje peníze ani moje ruce přiložené k dílu nesmrděly. To bylo jaksi samozřejmé:-("
"Když se začal splácet uvěr na byt, který jsem si pro jistotu pořídila v jiném městě, tak já šla na MD a splácení tak zůstalo na mém muži."
"Nakonec mi vyčetl taky byt, že i ten je jeho, jelikož ho splácel on... ano tohle já přeci vím, ale já se starám o domácnost a našeho syna."
ad.1) pomáhala nejen prací, ale i finančně na majetku jeho rodičů...majetek potom zdědil
ad.2)zřídila spoření, když pracovala, základní částku tedy financovala, potom šla na MD, takže se splácelo z manželovy výplaty(a to jsou společné peníze)
ad.3) výčitka muže, že i jeho je byt, protože ho splácel...ovšem za společných peněz, ona byla s jejich synem na MD a starala se o domácnost = právně má stejnou zásluhu, jako by pracovalka a nosila domů výplatu.
No, a co se koupí, patří do SJM, otázka je financování. Tzn. pokud jsou manželé, domek bude patřit do SJM, pokud se rozvedou, má muž právo chtít tolik, co do společné věci vynaložil z vlastních peněz(těch zděděných) nikoliv z platu, co pobíral.
Už jen ten odporný přístup, že všechno je jeho, ač to není pravda, vypovídá o jeho hamižnosti. žena se jen brání, že také přiložila nejn ruku, ale i finance ke konečnému výsledku. Ostatně...o domek se ji vůbec nejedná..poukazuje na přístup k tomu, že ji evidentně dává najevo, že on právě ted pracuje a vydělává, kdežto ona si asi doma válí pr***l.
Feng: Myslíš jako ty, co dostanu za dobrý sex?
Než jsem poznala svého muže, patřil mu drahý byt v centru Prahy. Přistěhovala jsem se k němu, pak jsme se vzali, nyní byt prodal a za utržené peníze koupil nový, větší byt. Do kupní smlouvy jsme napsali doložku, že byt nebyl pořízen ze společného jmění manželů, a bude tedy patřit jen jemu. Nemám s tím žádný problém. Nedala jsem na ten byt ani korunu, tudíž nemám nárok, aby mi ho polovina patřila.
Kdysi mě sejřilo, že manželův otec trval na předmanželské smlouvě, kde bylo toto zakotveno, ale ve světle tohoto článku ho úplně chápu.
Manžel sice nakonec chtěl, abychom měli nový byt v bezpodílovém spoluvlastnictví, ale já jsem odmítla. Teď si z něj ještě dělám srandu, že až si najde mladší a rozvede se se mnou, odtančím s kufříčkem do světa užívat života a jemu nechám děti, ať se stará - má přece na rozdíl ode mě odpovídající zázemí
jistě, existuje mnoho úhlů pohledu
Agnes X:
Suzanne: ježíši, já už neumím ani číst. Četla jsem...Měla bych pořád pnutí, že bych se měla nějak POMSTÍT, kdybychom se rozcházeli.
A říkám si, ty jo, to je dobrej názor
Feng: no tak ne nadměrně
Když se začnu bavit o praktičnosti: s člověkem, který se mnou nechce mít společný majetek, bych nechtěla mít společné děti. Měla bych pořád pnutí, že bych se měla nějak pojistit, kdybychom se rozcházeli. Nějakou předporodní smlouvu, že mi je nechá. ...to je jediná asociace, kterou ve mně jeho jednání budí.
Feng: to je v pořádku, každá to holt vidíme jinak. Asi bych ti marně vysvětlovala, že to beru jako symbolické vyjádření vztahu a proč. Já bych toho chlapa prostě nechtěla.
No já nevím... nejsem právník, takže těžko říct, co komu správně patří... Ale zaráží mě ten postoj toho chlapa. Zdá se, že je holt po rodičích jaksi nadměrně fixovanej na majetek. A hlavně z toho mám pocit, jako by s Kateřinou nepočítal do budoucna na 100%
Kdepak, láska-neláska, majetkové poměry to chce v takovýchhle případech uspořádat právně (smluvně). Zamilované řečičky jsou jedna věc, ale když pak dojde na lámání chleba, jsou z toho zbytečné třenice.
Feng: znáš to, jak ženská ženské povídá: Paní, dcera se dobře vdala. Ten její vaří, pere, uklízí, o děti se stará a ona může v klidu ležet na gauči a pilovat si nehty. Ale syn, syn neudělal dobře. Ta jeho nána si jen piluje nehty na gauči a on, chudák, vaří, pere, uklízí a ještě se stará o děti...
...a vo vo vo tom to je, že...
Feng: ale tady nejde tolik o ten grunt - ale o způsob projevování vztahu u toho pána.
Holky, a ten příběh, co tu popisuje Kateřina, mi přesně připomíná příběh manželovy babičky. Dědovo, babiččino. Babička už měla dceru (tchyni), když se s dědou seznámila. S dědou bydleli u jeho rodičů, v zařízeném bytě, její rozhodovací právo neexistovalo. Když rodiče zemřeli, dědeček trval na tom, že se s ničím nepohne. Je to po mamince. Takže na kredenci dodnes leží hromádka novin po mamince, kuchyň je zařízená přesně po mamince, ložnice je po mamince. Babička se v 78! letech vzbouřila a pověsila si tři obrázky, které sama malovala, na zeď v obýváku. To děda koukal! To tady nikdy nebylo, povídá... A babička až v 78 letech dokázala říct - nebylo, ale je.
I ten vztah tomu odpovídá. Ano, mají se rádi. Ale vzájemně si vyrovnávají nákupy a mně to v těch jejich 80 přijde naprosto úchylné. Dědeček po revoluci zrestituoval dům a peníze z nájmů jsou jeho. Babička ovšem dům vždycky uklízela, ty peníze od nájemníků vybírá, my zařizujeme všechny náležitosti kolem domu. Ale platíme plný nájem. A babičky se peníze netýkají. A teď to bude znít drsně - pakliže babička odejde dřív, dům zdědí stát, protože dědeček nemá přímé dědice. Já tvrdím - jenom dobře, protože děda neinvestuje a ten, kdo to jednou dostane, se z toho akorát osype. Mají nárok to dělat po svém, ale já bych to takhle mít nechtěla. Drsné je, že babička ve svých osmdesáti občas řekne: to víš, holka, kdybych to byl věděl, tak by sem sem nechodil, ale teď už je na utíkání pozdě.
NiKina: jo, přesně, to je ten pocit, že se mnou počítá
Já osobně vše, co dostanu, beru jako společné. I ten barák po rodičích bych tudíž tak brala (viz tvoje otázka 24) Moje sestra to má od začátku oddělené: tvoje finance, tvoje finance. A v jejich vztahu se to bohužel po letech projevuje také - to je důvod, proč k dělení "včas" nemám důvěru a nechtěla bych ho. Přijímám to v podnikání, ne v lásce.