● V roce 1992 zveřejnil americký řetězec rychlého občerstvení Burger King celostátní inzerát, že začal vyrábět první hamburger pro levoruké. Je vyrobený ze stejných surovin jako hamburger pro praváky, ale je jen o 180 stupňů otočen, takže se levákům lépe drží. Mnoho lidí se pak pochoutky na provozovnách dožadovalo.

● Kdo přesně 1. dubna 1976 v 9.47 hodin skočí do vzduchu, zažije stav beztíže, hlásil prostřednictvím rádia britský astronom Patrick Moore. Vysvětloval, že je to způsobeno tím, že tehdy ještě planeta Pluto se pohybuje za Jupiterem, a proto slábne gravitační síla Země. Stovky lidí pak do rádia později hlásily, že to funguje.

● V roce 1962 švédská televize odvysílala vystoupení technika, který prozradil, jak z černobílé televize udělat barevnou – stačilo navléknout na přístroj nylonové punčochy.

● V roce 1957 poslala britská televize BBC do světa zprávu, že díky mírné zimě očekávají švýcarští rolníci bohaté žně špaget. Lidé pak volali a chtěli vědět, jak se dají doma pěstovat špagety.

Čemu byste byla schopna uvěřit vy?

Napište nám také něco na dnešní aprílové téma.

  • Už jste se nechala někdy napálit? Nemuselo to být zrovna 1. dubna.
  • Pamatujete si na nějaký fórek, jehož obětí jste se stala?
  • Umíte si sama ze sebe udělat legraci?
  • Naletěla jste někdy někomu?
  • Už vás někdo podvedl, připravil o peníze, nebo vám prodal šunt?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama