Přeju hezké ráno v redakci a všem čtenářkám.
To, co se vám chystám napsat, se stalo už docela dávno, v době kdy jsem něco podobného mobilu znala maximálně z filmů západních sousedů.

Nastoupila jsem na nové místo, na benzinovou pumpu, kde se pracovalo i v noci, a nebyla jsem tam ani týden, když byl ke mně na směnu přijat nový kolega. Nevím, jak to měl tehdy domluvené s vedením, ale prvních 14 dní pracoval zároveň jako "taková holka pro všechno" v asi 10 km vzdáleném podniku. No a aby byl asi vždycky po ruce, když bylo potřeba, vozil si s sebou jakousi krabici s tlačítky a sluchátkem a říkal tomu mobil.

Na jedné noční směně odjel na kontrolu, neřekl ani Ň a nechal  mě s tou krabicí na pumpě samotnou. Najednou ta věc začala blikat, zvonit a vydávat jakýsi škrčivý zvuky, nakonec se z toho ozval něčí zastřený hlas a prej: "Miro, přijeď, průser..."
No já tam u té krabice stála a aniž bych něco zmáčkla, jsem z asi metrové vzdálenosti volala pořád dokola: "Haló, tady nikdo není...," do doby, než to zase přestalo.. :-))

A další setkání s mobilem proběhlo na oslavě narozenin. Kamarád si tuto - tehdy novinku - koupil jako jeden z prvních a rád se s ním chlubil. Ne že by si s ním hrál nebo tak, to tehdy ani nešlo, ale vždycky ho někde významně odložil a nezapomněl dodat: "Pozor, mám tady mobil!" 
No a právě na té jedné oslavě se sedělo dokola stolu, hučel jeden přes druhého a do toho kamarád zalovil v kapse a se slovy:
"Pozor, mobil!" položil na stůl... dálkové ovládání od televize..:-)).

Hezký den a mějte se fajn

Svetluszka

Milá Svetluško,
tak to mě moc pobavilo.
Podobný mobil se stanicí jsem poprvé viděla asi v devadesátém roce ve Finsku.
Vypadalo to jak vojenský polní telefon, ale byl to opravdu předchůdce těch miniaturních mašinek, co známe dnes. Tenkrát jsem na to(pardon) "čuměla" úplně stejně jako vy na té benzince.

Reklama