Začněte podzimními domácími dekoracemi. Zkuste si vlastnoručně uvázat věnec ze šípků, jeřabin, šišek, nebo barevného listí. Můžete si také opatrně vyřezat lucernu z dýně. Ať už bude strašidelná nebo veselá, výsledek ručně dělané práce vás určitě potěší. Dejte ale pozor při skladování. Chcete-li, aby vám dýně jako svítilna chvíli vydržela, dejte ji na verandu, nebo někam do chladu. V teple se poměrně rychle kazí.
K americkému slavení Halloweenu neodmyslitelně patří koledování sladkostí v kostýmech. Malé holčičky sice chodí i za krásné princezny a víly, ale z naprosté většiny tomuto období vládnou strašidelné kostýmy. Připravte pro své přátele víkendový večírek ve stylu děsivých klaunů, zombie, nebo mrtvých nevěst. Ani tak moc nejde o oblečení a jiné propriety, jako o propracovaný make-up. Na Youtube najdete spousty návodů, které vám prozradí, jak ze sebe během hodinky udělat věrohodnou chodící mrtvolu.
Catering určitě vyrobte na míru děsivé noci. Do misek nasypte chipsy ve tvaru strašidel, na sladko pak želatinové žížaly a červy. Dorty dekorované sladkými pavučinami. Párky nalámejte na půlky. Utrhnutý konec pořádně namočte v kečupu a na druhý konec kapkou kečupu přilepte půlky mandlí. Utrhané lidské prsty můžete ještě třeba upéct z listového těsta. Z rozpůlených vajíček uvařených natvrdo vyrobte jednohubky ve tvaru očí, nebo z nich vyrobte muchomůrky. Vajíčko je nožička, klobouček zvládnete z vydlabané půlky rajčete a tečky na kloboučku třeba majonézou.

Strašidelné fantazii se meze nekladou. K podzimu se váže spousta pověr, tak si také v pátek 1.11. nezapomeňte vsadit Sportku. Místo dýně se totiž v mimořádné hře Sportky hraje o „Halloweenký meloun“. Stačí si vsadit plný tiket a jste s vaším tiketem ve hře o speciální milion korun. A to by pak byly opravdu pěkné Vánoce.
  

Reklama