halle.jpg
Foto: Profimedia

V rozhovoru pro Women's Health Magazine nedávno oscarová herečka Halle Berry otevřeně hovořila o menopauze a stárnutí. O aktuálním období, ve kterém se ve svém životě nachází, mluvila jako o prostředku k poznávání vlastní sexuality.

„Zpochybňuji všechno, co jsem si myslela, že vím o menopauze. Věci jako: Tvůj život skončil. Jsi jen na jedno použití. Ve společnosti už pro tebe není místo. Měla bys jít do důchodu. Měla bys to zabalit,“ řekla herečka.

Dodala také, že v tomto okamžiku svého života „zpochybňuje všechny stereotypy o tom, jak musíte určitým způsobem vypadat nebo se určitým způsobem cítit“. Dále pokračovala ve sdílení nedoceněných výhod své současné životní fáze. „Teď, když je mi 56 let, je to moje nejlepší já. Mám tohoto nejvíce co nabídnout,“ říkala ještě pár dní před 57. narozeninami.

„Cítím se ve svém ženství pevná. Teď si uvědomuji, že to, co musím říct, je cenné, i když někdo třeba nesouhlasí.“ Dodala také, že je důležité, aby ženy zůstávaly v kontaktu se svým tělem, ať jsou v jakémkoliv věku. Také nabádá k tomu zůstat aktivní a cvičit. „Vždycky se v tom snažím najít zábavu,“ říká.

Zdroj: Women's Health Magazine

Reklama