obrazek.pngFoto: Abatros Media

Halino, na přebalu nejnovější knihy Díky za fíky je vyobrazená rusovlasá kráska plných tvarů. Obdobné typy žen se objevují často na obalech vašich knih, jsou podle vás dámy „krev a mlíko“ ideálem krásy?
Všechny ilustrace mi tvoří Erika Bornová, a já se na nich vůbec nepodílím. Erice plně důvěřuji, vždy jí pošlu text a předem vím, čeho se chytne. Je neuvěřitelné, že hrdinky, které ona namaluje, přesně vypadají tak, jak si je představuji.

Jak tedy podle vás muži opěvovaná žena vypadá?
Řeknu to takto, naši předci dobře věděli, co dělají, když si jako ideál krásy zvolili Věstonickou venuši.

Myslíte si, že atraktivní vzhled je důležitý pro naše sebevědomí?
Jde hlavně o ten pocit, cítit se krásná, vždyť žádné normy neexistují. Když procestujete svět, zjistíte, že na každém kousku zeměkoule je ideál krásy jiný. Například v Barmě je symbolem smyslnosti ta, co měří 150 cm a váží 150 kilo. Krásné, že?

5be54d43b2f5eobrazek.pngFoto:  Profimedia.cz

Na okolí působíte pozitivně a sebevědomě, vnímáte se tak i vy?
Samozřejmě, že ne. Teď je trendem neustále říkat, jak si věřím, jak jsem sebevědomá, pokud ale žena není úplně tupá, tak si nemůže pořád věřit. Nebudeme si nic nalhávat, každá žena je tak trochu herečka, jestli chce působit neustále sebevědomě, ať chodí do dramatického kroužku.

Prozradíte nám váš recept na štěstí?
Jíst dobrý věci. Já se nikdy nenechám znechutit, tím, co zrovna letí ve stravování, jaké diety bych měla držet. Investuji do kvalitních potravin. Vždy si říkám, proč bych do sebe neinvestovala, když to pak spapám a udělá mi to dobře.

Takže nacházíte štěstí v jídle?
To ne, tak přízemní nejsem. Dneska se bere každý hrozně vážně, to je špatně. Abychom byli šťastní, je potřeba dívat se na vše s nadsázkou. Důležité je začít u sebe, pak tímto způsobem začneme vnímat i okolí, partnera, práci, atd. A to je důležité, nebrat věci tak vážně.

Čtěte také:

Reklama