profimedia-0632036741.jpg

Foto: Profimedia

Hailey Bieber, která byla minulý měsíc hospitalizována po krevní sraženině v mozku, se nyní o svém stavu rozhovořila ve videu na YouTube s názvem Telling My Story. Podle svých slov si 10. března prošla „děsivým incidentem“, který se podobal mrtvici. Situaci popisuje jako „divný pocit od ramene ke konečkům prstů“. Přišlo to náhle, když snídala se svým manželem. Dodala, že pravá strana jejího těla jako by byla pokleslá a nemohla reagovat. „Nemohla jsem mluvit. Nemohla jsem ze sebe dostat větu,“ vyprávěla dále.

„V podstatě udělali několik skenů a zjistili, že jsem měla malou krevní sraženinu v mozku. Je to jako mít mini-mrtvici. Až na to, že moje tělo to dokázalo vyřešit docela rychle a dále už jsem neměla žádné problémy,“ vysvětluje ve 12minutovém videu.

Modelka poté prozradila, že lékaři z UCLA (University of California, Los Angeles) dospěli k závěru, že k tomuto stavu mohly přispět tyto faktory – braní antikoncepčních pilulek přes to, že má Hailey v anamnéze migrénu, což je možný následek prodělání covidu-19.

Když Hailey Bieber podstoupila další vyšetření, lékaři u ní diagnostikovali také patentní foramen ovale (PFO), což je drobná „škvírka“ mezi tkáněmi pravé a levé srdeční síně, která se normálně po narození uzavírá. „Moje je poměrně velká,“ vysvětluje modelka. „Moje krevní sraženina unikla chlopní nebo dírou v mém srdci a putovala do mozku, a proto jsem měla TIA (tranzitorní ischemickou ataku),“ dodává.

Zdroj: YouTube Hailey Rhode Bieber, The Cut