Milé ženy-in,

mým zklamáním jsou rodiče.

Zní to smutně. O mamince psát nebudu, to by bylo na dlouho, dnes bude hlavní postava můj otec.

Loni před Vánoci jsem slavila třicátiny.

Jelikož jsem se rozhodla, že půjdu na menší kosmetický zákrok (rostly mi tmavé chloupky na bradě a to věčné vytrhávání mi dost vadilo), přála jsem si, a táta mi to i navrhl, že mi to zaplatí. Měla jsem radost, manžel mi také přispěl a objednala se hned na první konzultaci.

Otec jen dodal, že teď na konci roku nemá peníze, (podniká) a že mi to dá, až bude mít. Před měsícem mi psal, že se mu povedl kšeft, že to oslavíme atd...

Nakonec přijel a přivezl mi 1 000,- Kč. No, to jsem mohla čekat, že to dopadne zas takhle. Mě už to stálo 7 000,-, za chvíli duben, takže zase jedno malé zklamání.

Převčírem mi tatí volal, že by potřeboval ručitele. Domluvili jsme se, že pro mne přijede ráno a pojedeme se zeptat, jestli můžu já. Říkala jsem si, že to asi nepůjde, když jsem na mateřské, mám 2 děti a splácíme si s manželem hypotéku na byt.

Ale on si mlel svou a po telefonu vysvětloval, že chtějí jen papír, že jsem zaměstnaná. Když jsme druhý den přijeli do účtárny mého zaměstnavatele, vysvětlila mu paní, že nemám žádný příjem, tudíž mu nemůže nic potvrdit. Do práce nastupuji až od září.

On si pořád vedl svou, že potřebuje jen, že jsem zaměstnaná a že když nastupuji od září, že budu mít příjem. Prostě to nedopadlo, on to vidí tak, že jsem ručit nechtěla a že bude muset říct, někomu cizímu. Pro mne je to od něj zklamání. 

Sám mi nepůjčil daleko menší částku, když jsem za ním přišla, a řeči, že stejně jednou všechno zdědím, mi přivádí k zamyšlení, jestli měl v úmyslu půlmilionový úvěr splácet. Co myslíte vy ?

Vaše Edith1975


Milá Edith1975,
když se jedná o peníze, rodinné vztahy často získávají nenapravitelné trhliny... Sama jsem se již mnohokrát přesvědčila, že je lepší být na rodičích či příbuzných finančně nezávislá a nepředpokládat dopředu, že od nich finanční výpomoc za každou cenu odbržím. Těžko Vám ale radit, jen Vy znáte dobře svého tatínka a vztah, který s ním máte.

Otázka číslo šest: Jaké státní zřízení má Papua-Nová Guinea?

dnešní téma: ZKLAMÁNÍ
Kdo vás dokáže nejvíce ranit?
Co je pro vás zklamání?
Pomohlo vám v něčem?
Zklamala jste někdy sama sebe?
Umíte odpouštět?
těším se na vaše příspěvky na adrese: 
redakce@zena-in.cz
na nejzajímavější příspěvek čeká dárek

Reklama