Hádky patří k životu, stejně jako další neshody, problémy a dohady. Občas může taková drobná hádka vyčistit vzduch nebo okořenit atmosféru, jindy je to ale velmi nepříjemná záležitost. Zvlášť v některých vztazích, kde bývají hádky na denním pořádku.

Myslím, že partnerů, kteří se často hádají, je docela hodně. Slýchám od svých kamarádek i známých stížnosti typu: Včera jsme se zase pohádali... nebo Ten můj vůbec neumí diskutovat, hned se hádá! A jedna známá se mi nedávno svěřila, že hádka je u nich takový pravidelný večerní rituál.

Přečtěte si také:

Příběh Terezy

Nevím, kdo u nás začíná hádky častěji, ale hádáme se skoro pořád. Nepamatuju si den, kdy bychom se kvůli něčemu nepohádali. Stačí, když se jednomu něco nelíbí a ozve se, třeba ani ne ve zlém, a ten druhý už reaguje výbuchem.

Máme to tak každý večer, o víkendech i během dne, tedy když je manžel zrovna o víkendu doma. Poslední dobou doma radši nebývá, protože tvrdí, že se beztak jen hádáme, tak co by doma dělal. Radši jede na celý den někam na kole, nebo je v práci, nebo bůhvíkde, vlastně ani nevím.

couple

A bohužel jsem radši, když není doma. Bez něj je doma klid, děti už jsou větší, takže mají svůj program nebo jsou zalezlé ve svých pokojích, a já si zatím můžu v klidu uvařit, poklidit nebo dělat cokoliv jiného. Je to pohoda, víkendy jsou fajn.

Bohužel přes týden je to hrůza. Když se večer sejdeme doma, většinou až později, do deseti minut se kvůli něčemu pohádáme. Já jsem nervózní, jen vím, že má manžel přijít domů, on je nervózní, že po něm budu něco chtít. A pak stačí maličkost, abychom na sebe začali řvát, jednou je to vylitá voda v kuchyni, jindy rozbitá sklenička nebo to, že jsem nezařídila opravu pračky. Prostě manžel se rozčílí kvůli čemukoliv, co se mu zrovna hodí, a já se chovám stejně.

Vím, že je to chyba nás obou, že se nedokážeme domluvit, mám pocit, že už jsme na sebe alergičtí. A taky vím, že pokračovat tímhle stylem ve vztahu nemá smysl. Když se netěšíme domů na toho druhého, nesnášíme ho a jen se děsíme, co zase bude, k čemu to je?

Další články v magazínu:

Reklama