Bydlíte v lůně přírody? Pokud ano, čeká na vás nebezpečí na každé mezi, pod každým kamenem, za každým bukem - tak pozor! I když není třeba panikařit, píše čtenářka Japina...

Hadimršky

Bydlíme v Beskydech, v horském údolí, není to sice úplná divočina, i když... Leckterý biolog by zajásal, třeba na několika druhy orchidejí, které rostou za stodolou pod lesem nebo nad obojživelníky.

U nás potkáte mloky (dva „domácí" se jmenují Vigo a Vilibald), dokonce nedaleko jsou i čolci, na jaře je všude kolem plno žab (už jsem tu jednou psala, jaká laskomina jsou převálcované vysušené žabchipsy pro našeho psa) a samozřejmě tu jsou i hadi.

V rohu zahrady u včelína bydlí užovka Žofka, někdy se vyhřívá přímo na zápraží. Na malé slepýše jako do fastfoodu lítají čápi. A taky tu jsou zmije.

Za dobu, kdy se tady ještě na každém políčku hospodařilo, zbylo všude plno hrází, které lidé stavěli z kamenů sesbíraných na polích a tam se hadům náramně daří. Letos hadimršky vylezly už před Svatým Jiřím.

Bojím se, ale člověk zas nemůže panikařit při každém zavlnění trávy. Hadi mají většinou více rozumu a „berou nohy na ramena" jako první, jen když je málo sluníčka, tak jako letos, leží v klubíčkách vedle cesty a jsou více ztuhlí, to pak zas beru nohy na ramena já.

Ale kdybyste si náhodou mysleli, že v naší divočině dávají lišky dobrou noc, tak to je omyl, u nás dávají i dobrý den, jednu jsem před časem fotila při služební cestě do kurníku od sousedů.

had

had

liška

Japina

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Děs a strach v mém okolí!

Pište mi o strachu ve vašem okolí. Bydlíte u jaderné elektrárny? Nebo nedaleko opravdu rušné cesty? Blázince? Máte za souseda vyléčeného pedofila? Stala se ve vašem okolí třeba nějaká vražda? Máte poblíž nebezpečný les nebo park? Bojíte se hřbitova za domem? A z jakého důvodu se těchto míst, lidí a věcí bojíte? Posílejte mi na téma: Místa, lidé a věci, kterých se ve svém okolí bojím...

  • ... fotky s krátkým popisem.
  • ... příběhy.

Čekám je na našem redakčním e-mailu...

Nejlepší příspěvky odměním krásnými cenami!

vstupenky

Reklama