Milá ženo-in,
 
 
sice mi jedna osoba, která četla můj  čtenářský článek o "Strašidelném domě", který jsem, není tomu tak dávno, psala do Vaší redakce, řekla, že bych měla své dílko nejdříve nechat překontrolovat u "ČEŠTINÁŘE", než ho odešlu  k Vám do redakce :-)...ale dnes mi to nedalo.. .přestože nejsem žádný pisálek.
 
Dopoledne po přečtení článku editorky Merylky jsem se odhodlala, že přispěji svou troškou do mlýna, protože DEN BLBEC mám již druhý týden a včera i dnes se zdá, že na mne DEN BLBEC útočí a zkouší mne, jak odolná ještě jsem!
 
Provádíme opravy na domě, které se táhnou již několik měsíců. Jedná se speciálně o obkladačské práce, které, jak už jsem si myslela, se pomaličku chýlí ke konci. V duchu vidím den, kdy už bude vše hotovo a obkladač i my se rozloučíme, protože si vzájemně opravdu lezeme na nervy!
 
Minulý týden se zdálo, že dnešním dnem snad už bude  dílo zakončeno, ale absence obkladače se stupňují. Buď přijede do práce pozdě, nebo slaví s bratrem oslavu narození syna a není schopen se dostavit k obkládání (což chápu), nebo je horko, nebo prší, nebo je pod mrakem. Zkrátka  nejsme schopni dílko dodělat.
 
Včera se sličný junák dostavil do práce až po desáté hodině, aniž by se nějak omluvil. Mrknul na mne kalným zrakem a pustil se do práce.Š estý smysl mne neustále nabádal, abych ho kontrolovala, což jinak nedělám. Včera jsem se za ním plížila skoro celý den a napravovala škody, které působil. Namíchaný tmel mu padal na podlahu, a protože se nám tu prohání celým domem, nestíhala jsem špachtlí odstraňovat zaschlé kusy z dřevěných schodů, z balkonových dveří a ze skleněných výplní oken. Zkrátka měl trošku nekoordinované pohyby, a tak binec byl všude. Moje upozornění přehlížel jako lán obilí a zvesela mrskal zednickou lžící tmel na kachličky.
 
Docela jsem si oddechla, když ukončil práci dřív a odjel s kolegou domů. Když jsem prošla dům a sečetla škody, chtělo se mi brečet. Vzala jsem ale špachtli, kartáč a snažila jsem se škody napravit, dřív než sluníčko definitivně tmel přilepí a nepůjde dolů. Činila jsem se dvě hodiny, než se mi podařilo tmel odstranit. Potom jsem zavítala do pokoje mladší dcery, která měla sluchátka v uších a už se ladila na prázdninovou atmosféru. Chtěla jsem ji požádat o pomoc, ale když jsem uzřela pokoj a binec v něm... zjistila jsem, že jsem se asi až tak doslovně  neměla řídit článkem - KDYŽ MAMINKA STÁVKUJE,, :-)) ! Po zevbrubné obhlídce pokoje jsem viděla, jak si naše malá princezna rochní na vyžehleném oblečení, a to už byla poslední kapka. Otevřela jsem skříň a ječela jsem, že vyžehlené prádlo patří do skříně!
 
Skříň jsem ale otevírat neměla, protože  se na mne začalo sypat vše od triček, pyžam, mikin a riflí. Zbytek, který zbyl ve skříni, jsem sama vyházela. Všechno lítalo pokojem.
 
Dcera měla oči vytřeštěné, protože tohle jsem nikdy nebyla schopna udělat. Večer jsem se ještě stihla pohádat s mužem. Dnes ráno jsme si hádku zopákli, a když jsem byla hezky v ráži, máchla jsem rukou a rozbila mou milovanou vázu. Dál dopoledne pokračovalo čekáním na obkladače. Chvíli jsem si krátila odsekáváním tmelu pod balkony... když vtom jsem dostala zprávu, ať na pracovníka  nečekám, že se v noci zřídil jako derviš a do práce není schopen přijít.
 
DEN BLBEC ale zdaleka nekončí, protože jsem zjistila, že se nese domem divný odér, a pokud dobře tipuju podle kouře, který se vznáší prádelnou... asi mám po pračce :-(.
 
 
Přeji všem ženám-in prima den...a ať se z něj nestane .."DEN BLBEC"!!!
 
Evalota
 
 
I my z redakce ti přejeme krásný den... díky :o)))
Reklama