argue

Každá šestá hádka, kterou vedeme se svým partnerem, je kvůli dětem. Kolidují naše představy o výchově, přístupu k tomu, co dovolit a co ne, kolik peněz poskytnout, co omluvit, co potrestat a hlavně jak!

V některých rodinách bojují ženy s manželi kvůli jejich domnělé či skutečné přísnosti, jinde je to naopak. Tatínkova holčička může všechno, maminčin chlapeček je na tom podobně. V každé rodině je to jiné, nicméně ke konfliktům dochází, ať je ten zlý, či hodný kdokoli.

Chci mít dokonalou dceru!

Znám rodinu, kde se kvůli výchově hádají snad denně. Eva obviňuje svého muže Radka, že je na dceru příliš náročný, a ona ten tlak špatně snáší. Radek je strašně ctižádostivý a své ambice promítá do dcery. Ta je sice fain holka, ale úplně normální bez geniálních talentů na sportovní disciplíny nebo vědní odvětví. Nejdřív z ní chtěl mít Radek profesionální tenistku. Od pěti let dřela denně na kurtech, jezdila na soustředění, ale olympijský talent se z ní nevyklubal. Když jí bylo kolem deseti let, zkoušel z ní udělá závodní lyžařku. Celý den s ním musela makat na sjezdovce, nesměla si sjet ani jednou jen pro radost, o dovádění s ostatními dětmi ani nemluvě. Lyžování jí ale hodně nešlo, po pár sezonách to Radek vzdal. Děti, které nikdo nedusil, jezdily daleko líp než malá Dana. Na řadu přišel volejbal, kick box, plavání... a nic.

Hádky jsou na denním pořádku

Jediným výsledkem Radkovy snahy byly neustálé hádky doma. Evě se jeho přístup k dceři nelíbil, stále ji chránila, nechtěla, aby ji Radek honil a nenechal jí vymýšlet si zábavu s kamarády. Dana měla od něj denní plán, který musela dodržovat, většinou měla čas na hraní, jen když byl Radek na služební cestě. Dana málokdy směla do kina nebo na pouť, pro jejího otce to byla ztráta času.

Dana si stěžovala často mamince, ta se snažila zasáhnout a byla obviňována z lhostejnosti, neschopnosti a špatně plněné role matky, když jí nezáleží na tom, co z její dcery bude. Prý v ní podporuje lajdáctví dítě to s její výchovou nikam nedotáhne...

Eva často kvůli neshodám i zvracela, trpěla neurózou a svého muže začala nenávidět. Ten se zklidnil až v okamžiku, kdy byl do celé záležitosti zatažen psycholog, ke kterému matka nešťastnou Danu vzala. Po několika pohovorech s ním slíbil, že na dceru tlačit přestane, a postupně se smiřoval s tím, že zkrátka nezplodil druhou Martinu Sáblíkovou.

Hádáte se kvůli dětem? Co konkrétně řešíte?

Reklama