knit

Při brouzdání po internetových obchodech, procházkách obchodními centry či během listování katalogy s módou pro letošní sezonu jste si možná všimla, že háčkované plavky se opět vrací na výsluní.

Aby ne, vypadají jednoduše a přitom pěkně. Háčkované plavky poutají pozornost. Nejčastěji můžete narazit na dvoudílné plavky s vázáním za krkem, ale i na složitější modely, na plavky zdobené korálky a podobně. Samozřejmě nic pro sportovní plavání. Jsou ideální na povalování na pláži, v parku nebo na procházky za horkých letních dnů.

Výhodou háčkovaných plavek kromě atraktivního vzhledu je jejich cenová dostupnost. Pokud byste se rozhodla utvořit si na míru takové plavky doma, vyjdou vás na pár kaček. Návody najdete na mnoha internetových stránkách. Pokud chcete práci od profíků z obchodu, množná si připlatíte. Moje nejdražší plavky, které jsem si kdy koupila, byly právě ty háčkované.

Háčkované plavky ale mají i své stinné stránky. Když se namočí, nasáknou hodně vody a můžou na vás viset. Také pomalu schnou, a tak si musíte dávat pozor na případné nachlazení, jste-li k němu náchylnější. Většinou se obyčejné háčkované plavky nehodí pro ženy s většími prsy, neboť neposkytují dostatečnou podporu.  

Reklama