Po testování řasenek jsme se tentokrát v redakci vrhly na krémy na ruce. Jelikož je definitivně po zimě, my jsme odhodily rukavice a chceme mít samozřejmě krásné ruce. Ty totiž ke každé ženě neodmyslitelně patří. Vyzkoušely jsme pět různých produktů, a jak na nás (a hlavně na naše ruce) zapůsobily, se právě teď dozvíte.

Klára Wimmerová, zástupkyně šéfredaktora

Multivitaminový krém na ruce a nehty z řady H&B přírodní kosmetiky z Mrtvého moře, 150 Kč

saMám tento krém v redakci na stole a používám ho během dne i vícekrát, tedy pokud si zrovna vzpomenu. Vyhovuje mi jeho nemastná struktura, právě proto ho mohu používat i v práci.  Ihned se vstřebá a pokožka je pružná a svěží, ale ruce nezůstanou mastné, takže mohu bez obav pokračovat v psaní na klávesnici. :) Neobtěžuje ani výraznou vůní, která je naopak velmi decentní. Doporučila bych ho všem, kteří nemají rádi mastné a těžké krémy. Myslím, že příznivá je i jeho cena.

as

 

Markéta Škaldová, redaktorka

Syx Krém na ruce a nehty Aloe Vera, Marionnaud, 71 Kč

asPřiznám se, že krémy na ruce moc nepoužívám, respektive vůbec. Není mi příjemný ten pocit, kdy si ruce namažu a krém zanechá mastný film. Uvědomuji si ale, že o ruce je třeba dbát, takže s tím už vážně musím začít. Vyzkoušela jsem krém na ruce s výtažky z aloe vera a antioxidantem, vitaminem E, a musím říct, že tak hrozné to nebylo. Možná naopak. Krém se rychle vstřebal, ruce jsou krásně hebké, možná až moc, ale to přisuzuji keratinu, který je v krému také obsažen, jehož účelem je pokožku vyhladit a nehty zpevnit. Mastný film, který zanechávají některé krémy, zde nepociťuji, což je velké plus. Navíc mě uchvátila příjemná a nenásilná vůně krému.

hg

Kristína Vodičková, editorka

Excipial Protect, cca 140 Kč

saExcipial Protect obsahuje unikátní kombinaci účinných látek, které mají chránit pokožku před nepříznivými vlivy z okolí. Jelikož nejsem zvyklá si ruce mazat, tak je pro mě testování víc objevné, než byste řekly. :) Krém, který jsem zkoušela, na mě působí jako zdravotní pomůcka a jeho vůně odpovídá návštěvě lékaře. Každopádně ač se mi první dojem nezdál přívětivý, tak po namazání se rychle vstřebává a ruce zůstávají hebké. Nemastí, nelepí, má příjemnou strukturu a zároveň je cenově dostupný. Tudíž moje jediná výtka je k vůni, ale ta po chvíli zmizí – naštěstí!

sd(jenom kvůli té nemocniční vůni)

 

Julie Hájková, redaktorka

Balzám na citlivé ruce a nehty s heřmánkem a panthenolem Balea, cca 40 Kč

adPoužívám krém na ruce několikrát denně, protože nemám ráda pocit suchých rukou, takže mi vyhovuje jeho větší balení – 125 ml. Má příjemnou, ale nevtíravou vůni. Jeho konzistence je jemná, rozhodně ne mastná. Po nanesení na ruce jsem měla dokonce pocit, že je jeho konzistence jako by vodová. Nevstřebává se sice nijak zvlášť rychle, ale ruce po něm nejsou mastné, jen „mokré“. Po chvilce už ale zůstane jen příjemný pocit jemné pokožky. Když se mi „podaří“ nanést jej na ruce více, než je třeba, přetřu si také lokty. Na ty totiž až tak často nemyslím, byť by si to zasloužily.

Neurazí, příliš ani nenadchne. Vzhledem k ceně je to ale dobrá koupě.

as

Kateřina Vozková, grafička

Hydratační krém na ruce a nehty s arganovým olejem, glycerinem a vitaminem E, Avon, 79 Kč

asKrémy na ruce používám téměř denně, protože mám odnepaměti  velmi suchou pokožku. Krém Avon 3IN1Hand je příjemný, neparfémovaný a rychle se vstřebá do kůže, takže nemám na mobilu obtisky svých velkých prstů. Doporučuji ho každé, která nechce čekat  tři hodiny na jemné ruce a nelibuje si v aromatických vůních.

sd

 

 

 

Čtěte také:

Reklama