Ilustrační fotoSedmnáctiletý student gymnázia v Novém Bydžově na Hradecku údajně chystal bombový útok na školu.

Policie podezřelého zatkla a obvinila z obecného ohrožení ve fázi přípravy.

Nyní je ve vazbě a hrozí mu až pět let vězení.

Kriminalisté okamžitě uvalili na případ embargo, protože mladík ještě není plnoletý.

Detektivové studenta zatkli přímo ve škole a budovu prohledali. Obviněný se podle studentů gymnázia choval v poslední době divně. Zajímal se o nedávné případy masakrů ve školách ve světe.

„Údajně dokonce prohlašoval, že by nejradši vystřílel celou třídu a pak zlikvidoval sebe,“ řekla médiím matka jedné mladíkovi spolužačky.

Budova gymnázia v Novém BydžověŘeditel školy Jaroslav Šedivý neměl k případu žádné informace. „Mohu potvrdit pouze to, že policie vyšetřuje od konce minulého týdne jednoho z našich studentů pro nějaký trestný čin,“ vyjádřil se.

Policie se pohybovala také v nedaleké jídelně Střední školy technické a řemeslné v Novém Bydžově, kde se studenti gymnázia stravují. Ani jedna škola případ nenahlásila krajskému úřadu, který je jejich zřizovatelem.

Útok na školu se v Česku zatím nestal. V zahraničí, zejména ve Spojených státech, však už nejsou takové případy výjimečné.

Podobné hrůzné praktiky se objevily i v Evropě. V březnu v německém městečku Winnenden a jeho okolí sedmnáctiletý mladík zabil 15 lidí, z toho většinu na střední škole, kterou předtím navštěvoval. Nakonec spáchal sebevraždu.

Reklama