Sametový červený oblek značky Gucci si herečka poprvé oblékla v roce 1996 u příležitosti udělování hudebních cen MTV. Elegantní kousek čekal dalších pětadvacet let na svou obrodu. A té se konečně dočkal.

cl.jpg
Foto: Profimedia

Gwyneth Paltrow ho znovu oblékla včera na přehlídku Gucci, která se konala v Los Angeles. A ukázala tak, že co se týče tělesných proporcí, je ve stejně skvělé kondici jako před lety. Nešlo ovšem přímo o model z roku 1996. Ten tehdy navrhl Tom Ford. Kreativní ředitel Gucci Alessandro Michele u příležitosti stého výročí značky oblek napodobil a tento nadčasový kousek je tak součástí kolekce pro jaro a léto 2022.

Sametový oblek je jedním z Fordových ikonických kousků, který je i po letech chválen za svou nadčasovost. A tak není divu, že se Alessandro Michele inspiroval právě touto soupravou. Od původního modelu se ten nový liší výraznějšími a ostřejšími vycpávkami v oblasti ramen. Herečka si pod oblek nicméně opět vzala i rozhalenou modrou košili a ve stejném stylu jako před lety byl i její účes v podobě uhlazeného drdolu.

Na přehlídce Gucci se kromě herečky objevily i další celebrity. Přímo po mole se překvapivě prošli i herci Jared Leto a hvězda série Sám doma Macaulay Culkin.

Zdroje: Vogue, MarieClaire, Profimedia