Foto: Shutterstock

Pryč jsou doby, kdy byl anální sex očerňován i v moderní společnosti, jako například v 80. letech 20. století. Tehdy dokonce Margaret Thatcherová tvrdě kritizovala osvětu proti HIV, protože kampaň mluvila také o análním styku. Britská premiérka věřila, že by se mladí lidé o existenci tohoto typu soulože vůbec neměli dozvídat. Dnes naopak i známé osobnosti povzbuzují k odložení studu: „Jestli vás anál vzrušuje, rozhodně nejste sami,“ říká hollywoodská kráska Gwyneth Paltrow. Není žádným tajemstvím, že něžná blondýnka je v posteli dračicí.

Chuť experimentovat je prostě lidské přirozenosti vlastní. Podle průzkumu sexshopu Yoo.cz by 15 % žen a 18 % mužů rádo vyzkoušelo nové praktiky, ale stydí se o nich mluvit. Přitom téměř 43 % mužů a 37 % žen uvedlo, že měli anální sex s opačným pohlavím, jak vyplývá ze studie Kinseyova institutu pro výzkum sexu, pohlaví a reprodukce na Indiana University. Mnoho žen i mužů se také obává údajné bolestivosti takzvané řecké soulože, ale vhodná příprava a komunikace tento nejčastější mýtus vyvrací. Čtěte dál, co si vyznavači análních hrátek pochvalují, a jaké jsou možnosti a zásady bezpečné rozkoše.

Jaké to bude?
Gwyneth upozroňuje na to, že anální sex nemusí vypadat tak, jak ho vidíme v pornu. „Aby vaše zkušenost byla pozitivní, je potřeba vědět, co se s vaším tělem děje,“ píše herečka. Příjemné pocity při análním sexu způsobuje velké množství nervových zakončení v konečníku. Díky tomu, že je tato praktika přece jen stále často tabuizovaná, má také nádech zlobivosti a zakázaného ovoce. Objevování nových dimenzí sexu tak přináší pocit dobrodružství i adrenalinovou vzpruhu.

Lubrikantu nikdy není příliš moc
Gwyneth Paltrow na svém webu Goop také radí: „Na rozdíl od pochvy neposkytuje zadní část žádnou vlhkost. Musíte se naučit nejen povolit své svěrače a najít správný úhel, ale také použít dostatečné množství lubrikantu založeného na vodní bázi.“ Zatímco během vaginálního styku jde spíše o doplněk, u análního milování je lubrikant opravdu nutností. 


Foto: Shutterstock

Hygiena na prvním místě
Když jsem připravovala svou knihu o sexu, jeden z mých urologických konzultantů mi řekl, že po tom, co děláte anální styk a hned potom klasický, můžete dostat do pochvy bakterie. Pokud tedy chcete po anální souloži pokračovat v klasické, doporučuji použít kondom,“ píše Gwyneth. Jednoduše řečeno: Z hygienických důvodů se vyhněte přímému přechodu z análního na vaginální nebo orální sex bez důkladného omytí penisu. Střevní mikroorganismy mohou zvýšit riziko vzniku infekcí. Odskočte si hned po sexu na toaletu. „Moč propláchne močovou trubici a pomůže vyplavit nežádoucí bakterie,“ vysvětluje pro Net Doctor lékařka Sarah Brewerová. Chcete-li vytvořit maximálně spolehlivou bariéru proti infekci, vsaďte na kondom. Ten je také nezbytný při análním sexu s náhodnými partnery jako prevence nákazy HIV.

Dechberoucí happy end
Některé ženy říkají, že mají z análu úžasné orgasmy. Obvykle jde ale o to, že je při tom stimulovaný i klitoris,“ uzavírá téma herečka. Cílem análního sexu ale nemusí vždy být orgasmus. Ale pokud se tak stane, najdete svatý grál! Anální vyvrcholení zažívají muži i ženy, je intenzivní a celotělové. Buďte si jistí, že čím více praxe máte, tím pravděpodobněji orgasmu dosáhnete.

Reklama