Gumáky už nepatří jen na venkov a do přírody. Poslední dobou jsou čím dál častěji vidět i v ulicích měst. Barevné a různě potištěné holinky nejen ochrání před vodou, ale dá se říct, že se staly módním hitem.

galoše

Dnes mě probudil déšť. Žádný májový deštíček, co tak příjemně šveholí, když dopadá na listy stromů, ale intenzivní a neutuchající klapot kapek na střešní okno.galoše

Pohled na venkovní teploměr mě donutil vytáhnout zimní bundu. Ale co na nohy? Proč jsem si já bláhová ještě nekoupila ty krásné barevné holinky, o kterých tak dlouho básním? Když jsem je poprvé viděla ve Finsku, kde je ženy a dívky běžně nosily k sukním i kalhotám, úplně mě okouzlily. A zrovna dnes by se mi tak hodily! No nic, tak až příště.

Teď jsem mohla jen tiše závidět, když jsem cestou do redakce kličkovala mezi kalužemi a potkávala ženy, které byly prozíravější než já. Na nohách měly krásné barevné holinky. Jedna květované, druhá kostičkované, další jednobarevné s červenou podrážkou a lemováním. Co holinky, to jiný vzor.

No vida, není to tak dlouho, co jsem předpovídala, že barevné gumové holinky se ujmou i u nás.

Jestlipak už je máte?galoše

Čtěte také