Přeji pěkný únorový mrazivý den, posílám svůj příběh o „záhadném duchu“. Stalo se to před několika lety. Manžel nade vše miluje guláš, takový ten pravý pěkně hustý. Uvařila jsem ho tedy pořádný kotel a nechala na sporáku, že až se manžel vrátí z práce, bude tak akorát k jídlu. Hodiny plynuly, manžel se stále nevracel, tak jsem zalehla ke spánku.

Druhý den jsem vešla do kuchyně a vytřeštila oči. Na pracovní desce kuchyňské linky byl guláš trochu  rozlitý  Šla jsem hned vzbudit manžela, myslela jsem si totiž, že se netrefil při nalévání guláše do talíře. Dušoval se, že on to nebyl. Dala jsem zbytek guláše do lednice.

Druhý den ráno jsem u lednice šlápla do rozlitého guláše. Znovu jsem vlítla na manžela, myslíc, že to je jeho práce. Opět se dušoval, že on to nebyl. Začalo mi to vrtat hlavou. Kdo to teda dělá?  Že by duch přes sto let starého domu?

Přišli jsme na to za pár dní. Šla jsem na půdu věšet prádlo a tam najednou proti mně vyrazil černý kocour. Jedním skokem byl v kuchyni a snažil se schovat za kuchyňskou linkou(máme tam malou škvíru). Tam se ale nevešel. Najednou skočil otevřeným oknem (z 1. patra) na zahradu a přistál na kompostu.

Zjistili jsme, že patří sousedovi. Ten se po něm už několik dní sháněl. Právě tomuto kočičákovi zachutnal můj guláš. A bylo po záhadě o duchovi! Dnes je tento „gulášový kocour“ v nebíčku a jistě vzpomíná na můj báječný gulášek.

Zdraví Januše.

Text nebyl redakcí upraven.

A kdo nebo straší u vás? Bílá paní, ohniví psi, bezhlavý jezdec, mrtvý kostelník... Snad každé obec má nějakou tu svojí temnou legendu, tajemný příběh a vlastního strašáka. Napište nám, co straší u vás. Určitě nás bude pěkně mrazit v zádech. Věříte vyprávěním se strašidly, přízraky a duchy? Potkala jste už nějakého?

Svoje příběhy a zamyšlení můžete posílat na známou e-mailovou adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ten nejtajemnější, nejzajímavější a nejstrašidelnější dostane zaslouženou odměnu.

Reklama