Guasha je rituál tradiční čínské medicíny, který spočívá v tom, že se obličej tře hladkým kamenem. Tímto způsobem by se měla pokožka prokrvit, uvolnit a zbavit vrásek a ucpaných pórů. Technika také slibuje, že dokáže ulevit od bolesti hlavy a dá se použít i k promasírování zad a ramen. Do jisté míry jde o způsob srovnatelný s akupunkturou.

K tření se nejčastěji používá nefritová destička, která je sestrou válečku face rolleru, který už jsme představovaly v tomto článku. Rozdíl je v tom, že destička má více uvolňující funkci než váleček, který je vhodný na lymfatickou masáž. Co se týče výsledků, jsou různé. Některé ženy upřednostňují váleček, jiné destičku. Ovšem zdá se, že destička působí více do hloubky.

Efekt destičky ukázala na svém Instagramu influencerka Bethany C. Meyers

A jak správně na to? Na odlíčenou pleť naneste kosmetický krém a pomocí destičky ho vmasírujte do pokožky. Rituál může trvat mezi dvěma až pěti minutami. Na srovnání práce s válečkem i destičkou se můžete podívat ve videu. 

Používání destičky má ovšem i určité kontraindikace. Vyhnout by se jí pro jistotu měli lidé s poškozenou kůží, ženy v období menstruace, lidé s větším množstvím krevních destiček nebo lidé užívající léky na ředění krve.

Foto: Shutterstock

Reklama