Společnost GlaxoSmithKline učinila organizaci UNICEF nabídku na dodání vakcíny proti rotavirovým infekcím do nejchudších zemí světa za zvýhodněnou cenu 2,5 USD za jednu dávku. V následujících pěti letech se zavázala dodat 125 milionů dávek vakcíny RotarixTM za pouhých 5 % z ceny, za kterou se vakcína prodává na trzích v západních zemích. Rotavirové infekce jsou každoročně příčinou úmrtí půl milionu dětí na celém světě.

rotarixSpolečnost GSK dlouhodobě usiluje o zpřístupnění svých léků a vakcín nejchudším částem světa a jako dlouhodobý partner Globální aliance pro vakcíny a imunizaci (GAVI) podporuje její misi zajistit vakcíny nejchudším a neohroženějším lidem na světě. Příkladem spolupráce je nová nabídka na dodání 125 milionů dávek vakcíny RotarixTM, která byla předložena v návaznosti na požadavek mezinárodní organizace UNICEF.

„Na rozdíl od většiny lidí na světě se dětem v rozvojových zemích nedostává potřebné lékařské péče, což zapříčiňuje miliony zbytečných úmrtí. Věříme, že díky partnerské spolupráci s ostatními mezinárodními organizacemi, vládami i nevládními organizacemi rozvojových zemí můžeme najít způsob, jak urychlit přístup k vakcínám, které děti žijící v těchto zemích naléhavě potřebují,“ uvedl Andrew Witty, generální ředitel společnosti GSK.

V rozvojových zemích představují průjmy způsobené rotaviry spolu se zápalem plic dvě nejčastější příčiny úmrtí u dětí. Odhaduje se, že na následky rotavirové gastroenteritidy každoročně zemře více než půl milionu dětí a další miliony jsou s touto nemocí hospitalizovány. Proto se GSK zavázalo dodat v následujících pěti letech 125 milionů dávek vakcíny RotarixTM za pouhých 5 % z ceny, za kterou se vakcína prodává na trzích v západních zemích. Do roku 2015 by měl být zajištěn přísun této vakcíny do více než 40 zemí. V rámci spolupráce s GAVI dodává GSK do nejchudších zemí světa rovněž vakcínu SynflorixTM, která chrání děti proti pneumokokovým infekcím.

Vakcíny Synflorix a Rotarix jsou registrované lékařské přípravky vázané na lékařský předpis. Přečtěte si prosím pečlivě příbalovou informaci. Reklama na humánní lékařské přípravky.

 

Reklama