V příspěvku čtenářky Ludmily se pobavíte nad hledáním rumu do grogu. A jako bonus přidávám ještě krátký příspěvek čtenářky s nickem Jjana_ltm: Proč se píše na dveře K+M+B?

Další dva příspěvky dorazily od čtenářek Ludmily a Jjany_ltm. A víte co, víc vám neprozradím, prostě si je vychutnejte - myslím, že se u obou pobavíte...


Hezký den všem roztržitým i neroztržitým.
Čekali jsme až babi s dědou nebudou doma a mohli jim opravit plot. Já s manželem a ségra se švagrem. Ten den ovšem bylo příšerné počasí. Ještě než jsme vyjeli, už pršelo a byla zima. Byly jsme se ségrou domluvené, že ona vezme něco sladkého a já udělám chlebíčky. A jelikož bylo tak škaredě, uvařila jsem horkou vodu do veliké termosky, přihodila do tašky ke chlebíčkům citron a skleničky a těšila se, jak jim všem na zahřátí udělám grog a zpátky budu řídit já.
Cesta rychle uběhla a práce taky, chtěli jsme to mít co nejdříve hotové. A tak přišel čas na svačinku. Sesedli jsme se na verandě a začali vybalovat jídlo. Mysleli si, že v termosce mám vodu na umytí. Při vybalování skleniček zbystřili a manžel prohlásil, že čaj pije jen, když je nemocný. „Takže grog tedy nebudeš? Ále to budu, budu.“ A začal se se švagrem dohadovat na ředění. Švagr navrhoval půl na půl, aby nápoj byl alespoň trochu teplý, když do něj přijde studený rum. „Tak mi ten rum podej,“ chtěla jsem po manželovi. „A kde je? No v tašce, kde asi. Tam není. Tak už bude vybalený, se podívej pořádně.“ Jenže rum nebyl ani v tašce, ani vedle tašky, ani v autě, nebyl zkrátka nikde. Zůstal doma v lednici. V tom těšení se, že je grogem překvapím, jsem ho zapomněla přibalit. Horkou vodu s citronem opravdu nechtěl nikdo.
Když přijde švagr na návštěvu, už ve dveřích se dožaduje, ať mu udělám grog a na každém rodinném setkání mám na talíři, jak výborně umím uvařit horkou vodu.
Ludmila


Dobrý den,
taky nemám patent na rozum. Roztržitá jsem jako každá po padesátce. S manželem řešíme každé ráno kde je mobil, brýle, klíče a podobně.
Nedávno jsem slyšela takový vtip: Víš proč je dobré mít na vstupních dveřích zevnitř napsáno K+M+B? Pro připomenutí klíče, mobil, brýle. Teď to tam máme napsané taky, každé ráno před ochchodem z domova se usmějeme. Určitě to nezapomeneme.
Jjana_ltm

Pozn. red.: Texty neprošly jazykovou korekturou.

Téma dne 8. února 2012: Následky roztržitosti

Zasílání příspěvků již skončilo. Za svůj příspěvek jedna ze čtenářek získá publikaci TVŮJ FOTODENÍČEK - od těhotenství do tří let z vydavatelství SmartPress a ovulační test Pepino - comfortable test.

denicekpepino

Reklama