Nic nezvýrazní chuť tak jako grilování. Podtrhne chuť masa, nechá rozvinout slanou šťavnatost mořských plodů a rozehraje přirozenou sladkost zeleniny.

A hlavně: grilování je příjemnou příležitostí posedět s rodinou, přáteli, kamarády nebo kolegy. Možná proto je stále populárnější.

 

Všechno má svůj čas


U grilování je rozvržení jednotlivých kroků přípravy zvlášť důležité. Jak tedy postupovat pro zdárný průběh vaší párty? Den předem potřete nebo vložte do marinády velké kusy masa a marinujte na chladném místě přes noc. Ujistěte se, že máte dostatek uhlí, briket nebo plynu. Připravte si v předstihu ty přílohy, u kterých je to možné. Ráno před grilováním marinujte středně velké kusy masa - kuřata a ryby, odpoledne pak napíchněte vše na špízy, připravte si zeleninu, saláty a zbylé přílohy. Hodinu před pak rozpalte gril na dřevěné uhlí, plynový stačí 15-20 minut předem.

 

Omáčky jsou důležité


Se správnou omáčkou vaše grilované pokrmy získají dokonalou chuť. S její přípravou teď navíc neztratíte ani minutu. Řada deseti lahodných omáček SPAK, pečlivě připravených z prvotřídních surovin bez použití barviv a konzervačních látek, uspokojí každou chuť.

Nasládlá Barbecue omáčka, vyráběná podle americké receptury s kouřovým aroma, dodá jiskru steakům, špízům, všem grilovaným masům a zelenině. Pro vyznavače ostrých chutí je jako stvořená kořeněná Ďábelská omáčka s kousky zeleniny, vhodná k různým druhům masa, na pikantní toasty či topinky. Krémovou Česnekovou omáčku s kousky čerstvého česneku si oblíbíte nejen k masu, ale také k pečeným bramborám či gratinované zelenině. Nezaměnitelnou vůni a chuť orientu nabízí Curry omáčkapravým indickým curry a kousky ananasu k rybě, drůbežímu masu a rýži. Asijská Sladko-kyselá omáčka s velkými kousky zeleniny a ananasu přídá nádech exotiky pokrmům připravovaným na woku, grilovanému drůbežímu masu a rybě.

 

 

 

Mexická omáčka kukuřicí a zeleninou představuje pikantní zpestření tmavých mas. Jemně pikantní Křenová omáčka se právě pro svou delikátní kombinaci prvotřídního křenu a smetany skvěle hodí jen ke grilovanému, ale také pečenému a vařenému masu nebo uzeninám. Jemná Bylinková omáčka s voňavými bylinkami je výborná ke všem druhům bílého masa a k zelenině.


Delikatesní
Koktejlová omáčka s chutí rajčat a brandy je ideální k bílým masům, rybám, krevetám a mořským plodům.


Sladká
Hořčicová omáčka s koprem nesmí chybět k uzenému lososu a dalším rybím specialitám. Oceníte pravou estragonovou hořčici a jemně aromatický kopr.


Už víte, co připravíte? Ať už budete grilovat maso, ryby, drůbež nebo klobásy, tu správnou chuť jim dodají omáčky SPAK. Hodí se také k marinování a jako dipy k čerstvé zelenině nebo k chipsům. S omáčkami SPAK můžete bez obav uvítat grilovací sezónu.

Reklama