Brikety KOBRI ocení milovníci dobrého jídla a zdravého životního stylu

brikety

Český gurmán si může mnout ruce. Grilování na kokosových briketách Kobri, které oproti některým levným a méně kvalitním dřevěným briketám neobsahují chemické přísady ani těžké kovy, umožňuje zachovat přirozenou a typickou chuť použitých surovin. Do jídla se tak z briket nedostávají nežádoucí látky ovlivňující chuť i kvalitu připravovaných pokrmů. Brikety jsou vyrobeny lisováním ze zuhelnatělých slupek kokosových ořechů. Jako pojidlo se používá přírodní tapioka. Mají vysoký obsah pevného uhlíku, díky tomu velmi dlouhou dobu žhnutí, vysokou výhřevnost a příprava pokrmů je tak rychlá a zdravá. Hospodyňky potěší, že po grilování zbývá z briket minimum zbytkového popela. Úklid je tak o mnoho jednodušší.

Grilujte bez chemie

Kokosové brikety jsou na českém trhu mezi veřejností stále nováčkem. Ve světě je však jejich používání již běžné a osvědčené. Například ve Skandinávii nebo Asii se jedná o nejběžnější palivo na gril. Brikety jsou vyrobeny lisováním ze zuhelnatělých slupek kokosových ořechů. Jako pojidlo se používá přírodní tapioka (škrob extrahovaný z kořene druhu rostliny Manihot esculenta). Mají vysoký obsah pevného uhlíku, díky tomu velmi dlouhou dobu žhnutí a vysokou výhřevnost.

Tři důvody proč říci ANO

  • Vysoká výhřevnost umožňuje rychlou a zdravou úpravu potravin.
  • Kobri jsou bez chemických přísad a díky tomu se do potravin na grilu nedostávají přídatné látky, které mění chuť suroviny, ať již se jedná o ryby, zeleninu nebo hovězí maso.
  • Nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci. Třikrát delší doba žhnutí oproti běžným dřevěným briketám umožní připravit více jídla a snižuje spotřebu briket.

Tip šéfkuchaře Petra Sládka z restaurace SKLEP

Čerstvý pstruh na grilu s voňavým tymiánem
Úprava ryby před grilováním
pstruhPro přípravu doporučujeme zakoupit čerstvé pstruhy ideálně ráno před samotným grilováním. Čerstvá ryba nepotřebuje mnoho úprav. Rybárna nebo sádky vám ryby prodají již vyvržené, zbavené vnitřností.
Pstruha lehce omyjeme vlažnou vodou a osušíme. Připravíme si sůl, čerstvý tymián nebo jinou bylinku podle vlastní chuti a olivový olej. Zhruba hodinu před grilováním začneme s přípravou ryby. Břicho ryby lehce potřeme olejem, prosolíme a naplníme čerstvým tymiánem.
Pro samotné grilování doporučujeme rybu umístit do grilovacích kleští. S rybou se bude lépe manipulovat
a nerozpadne se při otáčení. Rybu umístíme na gril
a pečeme z každé strany zhruba šest minut.

TIPY šéfkuchaře

Vhodnou přílohou je čerstvý zeleninový salát nebo domácí pečený chléb.
Ryby je třeba připravovat rychle na prudkém žáru. Proto vybírejte topivo, které má vysokou výhřevnost. Doporučit mohu právě kokosové brikety. Mají vysoký obsah pevného uhlíku a díky tomu velmi dlouhou dobu žhnutí a vysokou výhřevnost.

Dobrou chuť!

pstruh

Pamatuje si
- Aby vynikla přirozená a jemná chuť ryby, není třeba ostrého koření nebo používání marinád a grilovacích směsí. Ideální je právě využití soli a čerstvé byliny.
- Pro grilování doporučujeme používat jen ryby čerstvé ze sádek, v rybárně poznáte čerstvou rybu podle oka, které by mělo být čiré bez kalu.
- V České republice je ideální na gril pstruh, kapr nebo candát

Běžná cena je 179 Kč za jedno balení. V současné době platí akční nabídka na www.kokosovebrikety.cz/akce, kde jsou kokosové brikety Kobri za 139 Kč/ks s dopravou zdarma. Informace o dalších prodejních místech najdete na www.kokosovebrikety.cz.

Reklama