Jaro je tady, mnohé z vás už mají za sebou první grilování, a pokud nejste mezi nimi, určitě se na grilování už těšíte... Masíčko, klobásky, špekáčky - to všechno s chutí grilujeme, ale něco v tomto výčtu přece jen chybí. Hádáte správně, je to Hermelín!

Grilovaný Hermelín je oblíbenou pochoutkou, která mnohým strávníkům dokáže úplně nahradit maso - a určitě je vyhledávanou delikatesou i pro vegetariány. Jak to ale udělat, aby byl grilovaný sýr co nejchutnější, aby při grilování nevytekl a zachoval si svoji chuť?

herm

Máme pro vás grilovací desatero, které sestavil majitel kuchařského studia Atelier Culinari, Vladislav Stuparič

  1. Ke grilování použijte speciální grilovací balíčky. Hermelíny v nich obsažené jsou vhodné pro úpravu při vysokých teplotách a navíc obsahují i vhodné koření nebo omáčku.
  2. Hermelíny před grilováním nijak nerozkrajujte nebo nenapichujte, při zvýšené teplotě by pak mohly popraskat a vytéct dříve, než budou hotové.
  3. Hermelíny je vhodné grilovat zabalené v alobalu, máte jistotu, že vám nevytečou do grilu. Pokud chcete grilovat Hermelíny jen tak na roštu, je lepší je alespoň podložit kouskem alobalu.
  4. Nepoužívejte původní sýrovou folii, ta není vhodná pro grilování, protože jde o kombinaci hliníku, vosku a papíru. Ideální je klasický alobal.
  5. Hermelíny grilujte při střední teplotě. Sýr se krásně propeče, kůrka nebude ani spálená (jako při vysoké teplotě) a vnitřek sýra nezůstane syrový (jako při nízké teplotě).
  6. Hermelín před grilováním lehce potřete olejem, příp. směsí oleje a koření (bylinek, česneku, citronu…). Kůrka bude po grilování vláčnější, marináda také dodá sýru další chuť.
  7. Pokud Hermelíny grilujete společně s nějakou směsí (zelenina, ovoce) na povrchu, zakryjte ji před zabalením kouskem pečicího papíru. Touto stranou pak dejte Hermelín na gril a v polovině grilování jej otočte.
  8. Pokud máte gril bez víka, je dobré sýry během grilování otáčet, aby byly rovnoměrně propečené. U grilu s víkem to není třeba.
  9. Ke grilovaným Hermelínům se hodí různé omáčky, např. brusinková, barbecue, mexická, švestková...
  10. Grilování je zábava, proto si ho užijte s rodinou či přáteli, s dobrým pitím a dobrou náladou.

Náš tip pro letošní sezonu:

hermSedlčanský Hermelín na gril s brusinkovou omáčkou: nový grilovací balíček s tradičními hermelíny na gril a se svěží letní omáčkou z brusinek. Výrobcem omáčky je česká firma Alibona. Tento balíček je určen především milovníkům zdravé stravy. Brusinky obsahují nejen řadu vitamínů, ale v létě i příjemně osvěží.

Doporučená cena: 99,90 Kč

Zdroj: tisková zpráva Sedlačanský Hermelín.

Reklama