5ef35c8437d54obrazek.png
Jak nám ručně vyráběný pařený sýr z kravského mléka Grilami z litovelské sýrárny Brazzale Moravia chutnal? Přečtěte si naše recenze, budeme rádi, když budou inspirací pro vaše grilovací párty. Myslíme si totiž, že Grilami je hitem letošní grilovací sezóny pro všechny milovníky tepelně zpracovaných sýrů!Klára Křížová
5ef364fe39238obrazek.png
Grilami je naprosto skvělý. Mám moc ráda grilované nebo pečené sýry avadí mi, že když do sýra říznu, vyteče mi na talíř. To se ale nestane s Grilami. Má skvělou konzistenci, a i při vysoké teplotě na grilu se nerozteče. Dá se hezky kombinovat s různými marinádami, ale chutná mi i samotný, jen tak lehce potřený olivovým olejem. Pokud máte rádi sýry na grilu, rozhodně ho ochutnejte.

Hana Růžičková

Sýry Grilami s různými marinádami, které jsem vyzkoušela, zejména bylinkovou marinádou, byly bezkonkurenční. Baví mě grilované sýry, je to změna, nemusím mít vždy jen kořeněné maso. Ve spojení s lehkou zeleninou je to super kombinace.
5ef3622a99fd6obrazek.png
Alena Elly Kolaříková

Sýr Grilami patří mezi druh sýrů, který doma grilujeme nejraději. Sám o sobě nemá žádnou výraznou chuť a proto mě baví na něj vymýšlet nejrůznější marinády. Nejraději ho mám naložený v sušených rajčatech s kousky nasekaných vlašských ořechů. Ořechy se při grilování do sýra parádně zapečou a chuť je úplně dokonalá. Sýr si občas také ugrilujeme a nakrájíme na kousky, který dáme do salátu. Mám na něm moc ráda i to, že se příliš neroztéká. Při grilování se na něm vytvoří křupavá kůrčička, vevnitř je krásně vláčný. Za mě opravdu nejlepší sýr na gril.
5ef349f5c8783obrazek.png
Jitka Turková

Sýr Grilami mi moc chutnal. Preferuji si tento sýr více okořenit a přisolit – kdo má rád výraznější chuť. Ráda si ho koupím na grilování s přáteli.

Lukáš Kučera

Dávám přednost výraznějším sýrům a mám raději maso. Grilami je ale dobrou variantou pro ty, co si rádi sýry z grilu ochucují. Super varianta pro vegetariány.

Tip: Pro grilování se skvěle hodí ručně vyráběný pařený sýr z kravského mléka Grilami z litovelské sýrárny Brazzale Moravia, protože odolává i vysokým teplotám a neroztéká se jako například hermelín. Můžete jej předem naložit do olivového oleje s kořením či bylinkami a výborný je i v burgeru.

Více najdete na Laformaggeria.com
5ef34a3915789obrazek.png

Naše články – co všechno můžete vyzkoušet se sýrem Grilami? Podívejte se na naše recepty!

Salát se sýrem Grilami
Netradiční burger se sýrem Grilami a chipsem ze sýru Gran Moravia
5 grilovacích trendů sezóny 2020!
Ochutnejte neotřelé sýrové lahůdky z grilu

Reklama