Adriana Somethingsometimes.cz
5ef34af67a9d1obrazek.png

Sýr Grilami jsem si oblíbila na první ochutnání. Je jemný, ale chuťově vyladěný a není těžký do žaludku. Na grilu je úplně super, drží při pečení tvar, neroztéká se a je chutný i bez jakékoli další úpravy. Ale líbí se mi i to, že se k němu hodí jak bylinky, tak výrazné či pálivé koření, umím si ho představit i „na sladko“ s brusinkami. Pro mě se stal hitem letošní grilovací sezony! :) 

Hanka Facebook.com/zlaskykjidlu
5ef34b015e962obrazek.png

K létu patří grilovačky a my z paneláku máme grilovací pánve. Vždy upřednostním sýr nebo rybu před flákotou masa. Doplním zeleninou čerstvou a grilovanou a nezapomínám na kousek opečeného chleba. Už minulý rok jsem objevila Grilami od La Formaggeria Gran Moravia a zůstávám mu věrná i tento rok. Lahůdka, kterou musíte vyzkoušet nebo už jste zkoušeli?

Elly Bohynekuchyne.cz
5ef34b0befd24obrazek.png

Sýr Grilami patří mezi druh sýrů, který doma grilujeme nejraději. Sám o sobě nemá žádnou výraznou chuť a proto mě baví na něj vymýšlet nejrůznější marinády. Nejraději ho mám naložený v sušených rajčatech s kousky nasekaných vlašských ořechů. Ořechy se při grilování do sýra parádně zapečou a chuť je úplně dokonalá. Sýr si občas také ugrilujeme a nakrájíme na kousky, který dáme do salátu. Mám na něm moc ráda i to, že se příliš neroztéká. Při grilování se na něm vytvoří křupavá kůrčička, vevnitř je krásně vláčný. Za mě opravdu nejlepší sýr na gril.

Tip: Pro grilování se skvěle hodí ručně vyráběný pařený sýr z kravského mléka Grilami z litovelské sýrárny Brazzale Moravia, protože odolává i vysokým teplotám a neroztéká se jako například hermelín. Můžete jej předem naložit do olivového oleje s kořením či bylinkami a výborný je i v burgeru.

Více najdete na Laformaggeria.com
5ef34b298f3adobrazek.png

Naše články – co všechno můžete vyzkoušet se sýrem Grilami? Podívejte se na naše recepty!

Salát se sýrem Grilami
Netradiční burger se sýrem Grilami a chipsem ze sýru Gran Moravia
5 grilovacích trendů sezóny 2020!
Ochutnejte neotřelé sýrové lahůdky z grilu

Reklama